הילולת בעל הידית • המונים החלו לעלות מאמש לעיירה וולעדניק שבצפון אוקראינה לרגל יום ההילולא של הרה"ק רבי ישראל דוב מוולעדניק זיע"א אשר ידוע כמקום מסוגל לישועת הכלל והפרט. הבטחתו הפלאית והמפורסמת של הצדיק הקדוש לישועה מובטחת לכל העולים על הציון הקדוש ואף מי "שרק יגע בידית הדלת", גורמת לעליה המונית ביום ההילולא - רבים מהעולים לציונו ממשיכים לציון רבי נחמן מברסלב באומן

  צילום: אגודת אהלי צדיקים
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ''א טבת תשע"ח שתף
הגדל כתב:

המונים החלו לעלות מאמש לעיירה וולעדניק שבצפון אוקראינה לרגל יום ההילולא של הרה"ק רבי ישראל דוב מוולעדניק זיע"א אשר ידוע כמקום מסוגל לישועת הכלל והפרט. הבטחתו הפלאית והמפורסמת של הצדיק הקדוש מוולעדניק זי"ע, לישועה מובטחת לכל העולים על הציון הקדוש ואף מי "שרק יגע בידית הדלת", גורמת לעליה המונית ביום ההילולא הקדוש החל הערב כ"א בטבת. עיירת וולעדניק באוקראינה רוחשת בימים האחרונים פעילות רבה והיערכות מתוגברת לקראת ההילולא. רבים מהעולים לציונו ממשיכים לציון רבינו הק' באומן

על ההכנות מנצחים פעילי האגודה הוותיקה 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי שליט''א, שגם מקים במקום בניין ענק להכנסת אורחים ולהנצחת שמו של הצדיק.​

זהו כבר עניין של שנים, מאז התחדש מסע הישועות לציון הצדיק מוולעדניק, ובפרט ביום ההילולא אז נוהרים לעיירה אלפים רבים מכל ריכוזי הציבור החרדי בעולם אשר פועלים ישועות מופלגות, עלייה שרק הולכת ומתגברת משנה לשנה.

אגודת 'אהלי צדיקים' המטפלת, מאתרת ומשמרת אלפי קברי צדיקים ויהודים בכל העולם, הקימה גם כאן את האוהל החדש על ציונו של הצדיק ומעמידה לרשות המתפללים את מיטב שירותי הנוחות לכל אורך השנה. האגודה הכינה את השטח לקראת יום ההילולא ומקדמת את פני אלפי העולים בכיבוד ובכל הנוחיות על הצד הטוב ביותר.

בשנים האחרונות פתחו ב'אהלי צדיקים' את מרכז וולעדניק, ששוקד בעז"ה על הקמת בנין ענק עם עשרות חדרי הכנסת אורחים ובית כנסת ומקוה מפוארים ושאר שירותים יהודיים לאלפי העולים לציון הקדוש במהלך כל השנה ובפרט ביום ההילולא.

בתוך כך, נמשכים ההכנות בציון והעיירה לקליטת אלפי העולים, כאשר צוות העובדים יצא בימים האחרונים לוולעדניק להכשיר את השטח, שזה כלל בין השאר את המובן הפשוט - יישור השטח ושיפוץ דרכי ההגעה לציון הקדוש.

כך גם הוקם השנה אהל ענק שיחומם בימי ההילולא בחום אופטימלי, כדי להקל את התפילה והשהות בקור העז והמקפיא. כמו כן הובאו ביתני שירותים מחוממים לשירות הציבור, והוקמה סמוך לציון פינת כיבוד קל ושתיה חמה לרווחת המתפללים, וכן הסתיים מערך הבישולים בבית התבשיל הענק לקראת הסעודות הגדולות שהוכנו לאלפי העולים, בבשר ודגים וכל מטעמים.

המקום סודר כראוי לכבוד הצדיק ולרווחת העולים, ותוגברו שירותי שמירה, נתלו שלטי הכוונה. כמו כן הותקנה תאורה בכל האזור, כאשר במרכז וולעדניק התגברו על העובדה שאין חשמל במקום וייבאו גנרטור חדיש שישמש את תאורת המקום ומערכות החימום וכל השאר לרווחת אלפי המתפללים.

כמו כן, לאחרונה מקיים אהלי צדיקים שת"פ מלא עם ארגון "איחוד הצלה", אשר אף ערך במקום טקס חנוכת ציוד חירום רפואי וכן התקין במקום ארון מיוחד עם כל הציוד המתקדם באופן קבע לטובת הבאים לציון הק'. יצויין כי משלחת רפואית של הארגון אף יצאה במיוחד מישראל כדי לאבטח רפואית את אלפי המתפללים ותפקד על כל מערך האבטחה הרפואית סביב השעון בכל יום ההילולא.

צילום תמונות: אגודת אהלי צדיקים, אומן אקספרס

ההכנות בשיאן

טקס חנוכת ציוד חירום רפואי מטעם ארגון "איחוד הצלה"

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר