ערב הוקרה 'מושב הידידים' לציון עשור לארגון 'הצלה אוקראינה' • במוצאי שבת (פר' וישלח) נערך ברב פאר והדר דינר הוקרה באולמי 'הסיטי' בבני ברק בהשתתפות עשרות ידידי הארגון ואישי ציבור לרגל ציון 10 שנות פעילות של ארגון 'הצלה אוקראינה' בראשותו של הרב הלל כהן הי"ו

'הצלה אוקראינה' מצילים חיים צילום: משה גולדשטיין
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ט כסלו תשע"ז שתף
הגדל כתב:

במוצאי שבת (פר' וישלח) נערך ברב פאר והדר דינר הוקרה למען הארגון החשוב 'הצלה אוקראינה' באולמי 'הסיטי' בבני ברק.

בהשתתפות עשרות ידידי הארגון ואישי ציבור נערך הדינר 'מושב הידידים' לרגל ציון עשר שנות פעילות של ארגון 'הצלה אוקראינה' בראשותו של הרב הלל כהן הי"ו.

כידוע, 'הצלה אוקראינה' הפך לכתובת מרכזית לכל דבר ודבר הקשור לעזרה רפואית והצלת יהודים ברחבי אוקראינה, ומלווה משך כל ימות השנה את הבאים להשתטח על קברי הצדיקים ברחבי אוקראינה.

דברי פתיחה הושמעו על ידי ידיד הארגון הרב נחמן בנשעיה שיחי' יו"ר אגודת ישראל במודיעין עילית. אשר ידיו רב לו בעסקנות ציבורית, ועומד ללא הרף לימין הארגון בידידות אמיצה ובנאמנות רבה.

את המושב הנחה בטוב טעם הרב יעקב זילברמן הי"ו שכתושב אוקראינה בעבר זכה להכיר את הפעילות של 'הצלה אוקראינה' והיטיב להביא לתודעת הידידים את הצורך הרב בנושאים אלו.

בהתרגשות רבה קיבלו המשתתפים את פניו של האדמו"ר ממכנובקא בעלזא שליט"א שטרח להגיע ל'מושב הידידים' להביע את הערכתו ליו"ר הרב הלל כהן שיחי', האדמו"ר שליט"א האציל מברכותיו לעוסקים במלאכת הקודש, ולכל המסיייעים.

דברי ברכה נשמעו מפי הרב מאיר רובינשטין שיחי' ראש עיריית ביתר עילית, שלו היכרות אישית עם הרב הלל כהן שיחי' ומפעליו הברוכים, וסיפר בשבח ארגון הצלה אוקראינה.

נואם הכבוד היה הרב שמואל רבינוביץ שליט"א רב הכותל והמקומות הקדושים שנשא דברי ברכה והעלה על נס את גודל הצורך בארגון החשוב הצלה אוקראינה ומפעליו הכבירים.

במהלך האירוע הוקרנה מצגת מיוחדת שהופקה במיוחד עבור ארוע זה, בשילוב סיפור אישי מפעים, על נס ההצלה שארע עם אחד שחייו ניצלו ב"ה הודות לפעילותם של 'הצלה אוקראינה'.

שיאם של רגעים היה עת עלה יהודי תושב שדרות וריגש את המשתתפים בסיפורו המרטיט, בו חווה אף הוא נס הצלה אישי. טלטלה אחזה במשתתפים עת נשא קולו ואמר 'לולא הרב הלל כהן היקר לא הייתי עומד ומדבר כאן היום, ותודה לקב"ה ששלח שליח כמו ר' הלל היקר'.

לאחמ"כ נשא דברי ברכה סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש הי"ו שאף העיד שזה לו כמה פעמים - רק בשנה וחצי האחרונים - בהם ראה בחוש את נחיצותה של פעילות 'הצלה אוקראינה' בראשות הרב הלל כהן הי"ו.

יצויין, כי גם בנו הרב ישראל פרוש שיחי' ראש עיריית אלעד כיבד את המעמד בהשתתפותו.

דברי נעילה נשא הרב פנחס בונקר שליט"א מגדולי המשפיעים בקהילת ברסלב בביתר עילית. בדבריו אמר למשתתפים שמכיר אישית כמה וכמה מקרים שנעזרו ע"י הצלה אוקראינה, ועל כן מצווה להירתם למען ארגון קדוש זה, כי אפילו בשביל מקרה אחד זו זכות להציל נפש יהודי, בפרט במקום נידח כמו אוקראינה שידוע ששירותי הרפואה במקום זה הם מהגרועים ביותר בתחום.

לסיום הודה יו"ר 'הצלה אוקראינה' הרב הלל כהן שיחי' לכל המשתתפים שכיבדו את המעמד בנוכחותם, ובכך נרתמו למען ארגון קדוש זה העושה ימים ולילות למען כל יהודי ויהודי באשר הוא.

בסיום הארוע הגיעו למקום נציגים מטעם חסידות ויזניץ והעניקו לרב הלל כהן מתנה קאפה ענקית עם תמונות מסיקור הפעילות של הצלה אוקראינה למען חסידות ויזניץ בעשור האחרון.

הארוע המכובד הופק בעזרתם הרבה של חברת טיפ הפקות בהנהלת מוטי רבינוביץ, ומשך כל המעמד הנעימו בקולם מקהלת מלכות יחד עם הסולן המרגש ר יוסל לייפער ובליווי הקלידן ר' שמואל לוטרמן.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר