טסים לאומן? כדאי לדעת - חברות התעופה חוסכות עלויות ואתם משלמים על זה... לקראת הזמנת הכרטיס טיסה לאומן מומלץ לבדוק טוב ולהשוות מחירים בין חברות התעופה המטיסות אתכם לאומן. קחו בחשבון את כל העלויות מסביב, ותמנעו הפתעות מיותרות שיעלו לכם כסף רב מהמתוכנן.

  צילום אילוסטרציה
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ח' סיון תשע"ה שתף

חברות התעופה פיתחו דרכים יצירתיות בכדי לצמצם את ההוצאות שלהם על חשבון הנוסעים לאומן, זה לא הפתעה, דבר זה ידוע ומקובל בשיטת 'הלואו קוסט' בהם החברות גובות תשלום על מטען עודף, תשלום עבור בחירת מושבים מועדפים, מזוודות, מזון ושתייה בזמן הטיסה. אבל לא תמיד הטסים לאומן יודעים שהחברות חוסכות בשירותים נוספים על חשבוננו, לדוגמא: כשאנו מתבקשים לבצע את בדיקות ה'צ'יק אין' ובטחון בשדה תעופה מרוחק אנו נאלצים להמתין לאוטובוס שיביא אותנו למטוס, במקום בשרוול.

כשאנחנו רוצים להזמין טיסה לאומן, אנחנו מחפשים, מבררים, משווים, ורק לאחר מסע ההשוואות אנו סוגרים את הדיל. חברות התעופה, מצליחות לחסוך בהוצאות על ידי הגבלת שירותים שבעבר ניתנו לנו בחינם, וכיום אנחנו נדרשים לשלם עבורם.

מנכ"לי חברות התעופה טוענים כי טיסות ה'לואו קוסט' מתאפיינות במטוסים שמבצעים טיסות רבות כל יום, כך שרמת האמינות שלהם חייבת להיות גבוהה מאוד - תקלה אחת במטוס תשפיע על הטיסות בעתיד. המשמעות היא שצריך להפעיל כל הזמן ציוד חדיש, וזה אומר שהוצאות המימון והפחת של המטוס מגיעות למליוני דולרים בשנה. ההוצאות הגדולות הן לא על השמיכה, המים או האוזניות אלא על המטוס החדש.

לטענתם אין כאן ניסיון לחסוך על גבם של נוסעים, אלא הגדרה אחרת של המוצר. אנשים רוצים לעלות לטיסה, לשתות מים, ללכת לישון ולהגיע ליעד שלהם. הם לא רוצים שיעירו אותם באמצע הלילה וישאלו אותם מה הם רוצים לאכול או לשתות.

טסים לאומן? חברות התעופה חוסכים עלויות ואתם משלמים... בכדי למנוע הפתעות לא נעימות, ריכזנו עבורכם כמה דרכים בהם משתמשים חברות התעופה בכדי לחסוך ולהרוויח - על חשבונכם.

1. חברות תעופה הממריאות מטרמינל 1 או מטרמינל המרוחק מהשדה תעופה המרכזי, חוסכות משמעותי בהוצאות אגרות נחיתה ואגרות שהייה מופחתות, וכן חוסכות גם בשירותי חשמל ושירותי אוטובוסים. לאחר שעברתם את דלפק הבידוק האחרון לקראת העלייה למטוס, עליכם לנסוע אל המטוס או אל הטרמינל באמצעות אוטובוס, בשונה מהטרמינל המרכזי המוביל את הנוסעים באמצעות שרוול - גם זה נועד לחסוך כסף לחברות התעופה. בכיר בענף התעופה מגלה כי חברות התעופה מנסות לדחוס כמה שיותר נוסעים בכל אוטובוס, כדי לשלם על כמה שפחות נוסעים. מצופפים את הנוסעים כמו סרדינים, רק כדי לא להביא עוד אוטובוס. עצוב לראות את זה אבל זה המצב, כדי לחסוך בעלויות החברות יעשו את זה.

אותו בכיר מגלה עוד כי בנחיתה קיימת אפשרות לחבר מדרגות נוספות לדלת האחורית של המטוס בכדי לקצר את זמן ההמתנה במטוס, במקום להשתרך בתור ארוך אחד, לדבריו, גם בשירותי ניקיון המטוס ישנם חברות תעופה שדואגות לשירותי ניקיון מינימליים, ואפילו לא מחליפות את הכיסויים על כריות הראש של הנוסעים בין הטיסות. חברות אחרות משלמות יותר על ניקיון ודואגות להסיר גם את האבק.

2. מכירים את רגע האמת שבו מזוודתכם נשקלת בדלפק הצ'ק אין? החשש הכבד שלא תעברו את המשקל העודף? כאן כל קילוגרם נוסף קובע, ואם חרגתם, חברת התעופה תקנוס אתכם על כך. חברות התעופה הרגילות מאפשרות להעלות לבטן המטוס מזוודה במשקל של 20–23 ק"ג, לפעמים, כשמדובר בחריגה זעירה, נציג חברת התעופה יוותר לכם – אבל כאן אתם עלולים להתחרט על המשקל העודף. בחברות ה'לואו קוסט', המזוודות הן מקור הכנסה מרכזי.

3. חברות התעופה מציעות לנוסעים במטוס מוצרים במחירים זולים, החברות מתמרצות את הדיילים האחראים על המכירה באמצעות עמלה מההכנסות. היקפי המכירה במטוס משמעותיים ביותר לחברות התעופה. בזמן המכירה הדיילים נעשים נחמדים במיוחד כשהם מתאמצים למכור...

4. חברות התעופה מחפשות דרכים בכדי להגדיל את מספר המושבים במטוס - החברות נפטרות מתאי האחסון של צוות הדיילים, ומנצלות כל מקום אפשרי במטוס בכדי להוסיף מושבים נוספים, המהלך נועד כדי להגדיל את רווחיה מכל טיסה - התוצאה, היא הגדלת הצפיפות במטוס והקטנת הרווח בין המושבים דבר שנעשה על חשבון הנוסעים.

5. כדי לא לצאת רעבים מטיסה בחברות ה'לואו קוסט' תצטרכו להביא סנדוויצ'ים מהבית, או לשלם כסף על כריך. אם בחרתם להביא סנדוויץ' מהבית, חברות התעופה בונות על כך כשתריחו את הכריך או את הקפה של הנוסע לידכם, תרצו גם.

6. מושב מועדף - בתשלום נוסף. המושבים המועדפים ביותר במטוס, הם אלה הנמצאים בשורה הראשונה של המטוס או על יד יציאת החירום. חברות התעופה גובות עליהם תשלום נוסף.

רבים מהנוסעים לאומן יעדיפו לחסוך כסף ולוותר על נוחות ופינוקים יתר על המידה בפרט כשמדובר בטיסה קצרה בת 3 שעות. בכל זאת, לקראת הזמנת הכרטיס טיסה לאומן מומלץ לבדוק טוב ולהשוות מחירים בין חברות התעופה המטיסות אתכם לאומן. קחו בחשבון את כל העלויות מסביב, ותמנעו הפתעות מיותרות שיעלו לכם כסף רב מהמתוכנן.

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר