בית הדין הורה להסתדרות, לנציגות העובדים ולנציגי הטייסים לחזור לעבודה מלאה ותקינה ואוסר על כל אחד ואחד מטייסי החברה להשתתף בעיצומים.

מטוס של חברת אל על  
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ב' שבט תשע"ה שתף

בית הדין הורה להסתדרות, לנציגות העובדים ולנציגי הטייסים לחזור לעבודה מלאה ותקינה ואוסר על כל אחד ואחד מטייסי החברה להשתתף בעיצומים.

בשבועות האחרונים חברת אל על נאלצה לדחות את הטיסות היוצאות לקייב בשל עיצומי הטייסים. חברת אל על אומרת כי בתקופה האחרונה היא נאלצת להתמודד עם שיבושים בלוחות הזמנים, עקב אי זמינות מכוונת של טייסים וחוסר נכונות מצדם לבצע טיסות מסוימות. בשל הפגיעה בלקוחות הטסים עם החברה, פנתה החברה לבית הדין האזורי לעבודה, על מנת שיורה לטייסים לחדול מהעיצומים ולשוב לעבודה סדירה.

ביה"ד קיבל את טענות חברת אל על וקבע, כי אין הטייסים רשאים לעשות דין לעצמם: "כך נכון לגבי כל קבוצת עובדים מאורגנת, ונכון שבעתיים שעה שמדובר בקבוצת עובדים, שגם אם נכונה טענתה שתנאי העסקתה אינם "מרקיעי שחקים", הרי שדומה שאין ספק שהיא ניצבת בראש הפירמידה".

בהחלטה נאמר, כי התמונה המצטיירת היא תמונה ברורה של עיצומים המיועדים להפעיל לחץ על ההנהלה. בית הדין ציין: "האם לא ברור לכל מי שקורא את הדברים, שלפנינו דרישה מאורגנת של וועד אצ"א לשיפור תנאי עבודת הטייסים תוך אמירה קטגורית שאם לא ישופרו התנאים באחת, הטייסים "יישארו בטרקלין ביתם"? האם ניתן ברצינות להתייחס לאמירות של וועד אצ"א בפנינו, שהטייסים אינם פועלים בצורה קולקטיבית על פי אותה הוראה, אלא רק לא מגלים נכונות – איש איש כביכול בצורה אינדיבידואלית – "למאמץ מיוחד ולוויתורים על זכויותיהם ועל תכניות שקבעו לזמנם הפנוי" לאור יחסה הלא טוב של ההנהלה אליהם? לדעתנו, התשובה הברורה היא לא".

בית הדין גם קבע, כי חיזוק משמעותי לכך שמדובר בפעילות ארגונית מתואמת במטרה לשבש את טיסות החברה בכל פעם שהם מבקשים להפעיל לחץ על הנהלתה. כאמור, בית הדין הורה להסתדרות, לנציגות העובדים ולנציגי הטייסים לחזור לעבודה מלאה ותקינה ואוסר על כל אחד ואחד מטייסי החברה להשתתף בעיצומים.


דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר