האם יש רופא במטוס? האם הטייס האוטומטי עושה כמעט הכול? כל מה שרציתם לדעת על הטיסה לאומן ולא ידעתם 

תא הטייס. צילום: ויקיפדיה
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"ב אב תשע"ד שתף

האם יש רופא במטוס? כל מה שרציתם לדעת על טיסות ולא העזתם לשאול..

1. האם הטייס האוטומטי עושה כמעט הכול?

הטייס האוטומטי עושה המון, אבל אי אפשר להטיס מטוס בלי טייסים, הטייסים הם שאמורים לפקח על מהלך הטיסה. ובכל זאת, הטייס האוטומטי מקל מאוד בהטסת המטוס. הטייס האוטומטי הומצא לפני כמעט 50 שנה. כיום, במטוסים החדישים יותר קיימות מערכות של 3 טייסים אוטומטיים אשר יודעים לנחות ולעצור על הקרקע בכל תנאי מזג אוויר. כאשר הטייסים מפעילים את הטייס האוטומטי, הם לוחצים על 2 כפתורי ניווט שיטיסו את המטוס לבד תוך כדי שמירה על גובה, כיוון הטיסה ועוד. במצב של טייס אוטומטי, הטייסים יכולים להתפנות ולהיות קשובים יותר לשידורי הרדיו ולהשגיח על המיכשור הרב בתא הטייס. מה שברור, שלא ניתן להמריא עם טייס אוטומטי ונדרשת התערבות אנושית.

2. האם בטיסות ארוכות יש חשש לבצקות?

התשובה היא, כן. כשיושבים שעות ארוכות בתנוחה של 90 מעלות בברכיים ובירכיים, זה גורם להקטנה של החזר הדם שעולה לכיוון הבטן והלב, במטוס יושבים הרבה יותר ומסתובבים פחות. אנשים בריאים יכולים להתמודד עם זה. אנשים שאינם בריאים צריכים להתייעץ עם רופא לקראת הטיסה. ומה קורה אם הרגליים נרדמות? האם זה בצקת או קריש דם?  לא צריך להילחץ בכל פעם שמרגישים תחושת נמלול ברגל.

3. למה בהמראה המושב חייב להיות ישר?

את המושב צריך ליישר כדי שאם יהיה צורך במילוט, במצב זה, הפינוי יתאפשר בקלות במצב שידרוש פינוי הנוסעים. חשוב שהכיסאות יהיו זקופים בכדי שהנוסעים יוכלו לעבור בקלות לפתחי החירום. ואם נישען אחורנית מישהו מאחורינו יכול להילכד בין הכיסאות.

המרווחים בין הכיסאות במטוס

המרחק במעבר בין המושבים במחלקת תיירים נע בין 73 ס"מ ל - 86 ס"מ. במחלקות עסקים המרווח הוא בין 114 ס"מ ל - 157 ס"מ. זווית הטיית המושב במחלקות התיירים נע בין 94 מעלות ל - 96 מעלות. רוחב המושב במחלקות התיירים נע בין 46 ס"מ ל - 52 ס"מ.

4. השאלה המפורסמת "ארזת לבד"?

דיילי הקרקע, שואלים אותנו אם ארזנו לבד, משום שייתכן כי מישהו מנסה להשתמש בנו בלי ידיעתנו למטרות טרור או פלילים, השאלות אינן עומדות בפני עצמן, הן נועדו לעורר מודעות לכך שמישהו יכול להשתמש בנו בתור נוסע למטרות רעות. ויש גם את השאלה המוכרת לנו כל כך "מאיפה אתם מגיעים?", אם התשובה לשאלה תהיה שהגעתי מקלקיליה, או שיהיה לנו מבטא שונה, יסתכלו עלינו אחרת.

5. מה עושים במצב חירום רפואי בזמן הטיסה?

"רוב הטיסות לאומן" טסות מעל אזורים מיושבים באירופה, במצב חירום נוחתים במהירות. מלבד זאת, במטוס קיימים אמצעי טיפול ואמצעים להחייאה, אבל צריך שיהיה רופא בכדי לדעת לתפעל להשתמש בהם ולא תמיד יש רופא על המטוס, במקרה חירום הקברניטים יודעים לקבל את ההחלטות והם מתייעצים עם הרופאים כשהם באוויר.

6. מה קורה כשמורידים את המים בשירותים?

פעולת השאיבה הרעשנית במטוס נותנת תחושה כאילו מדובר בפתח שמוציא את הכל מחוץ למטוס. בניגוד למה שאנו חושבים, כשהולכים לשירותים התכולה לא נופלת על ראשם של האנשים על הקרקע ולא בים, בשירותים במטוס קיימת קופסה שלתוכה מטילים את התכולה, ושוטפים את אותה עם מים הקיימים במכלים. ברגע שמורידים את המים, יש ואקום שמושך את התכולה דרך צינורות למכל מסויים שבו נשמר הכל עד לסיום, לאחר הנחיתה מגיעה משאית עם צינור מיוחד המתחבר לפתח ניקוז מיוחד ומרוקנת את מה שנשמר בה.

 

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר