אל-על החלה לגבות תשלום עבור בחירת מושב בטיסה • אל על מצטרפת לחלק ניכר מחברות התעופה הזרות, והחלה לגבות תשלום מהנוסעים המבקשים לרכוש מקום ישיבה מועדף לפני טיסתם, הסכום שחברת התעופה תדרוש מכם לשלם כדי להבטיח שתשבו עם בני הזוג, או לצד ילדיכם בטיסה לאומן, עומד על 10$.

  עיבוד: אומן שלום
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ה' חשון תשע"ז שתף

אל-על החלה לגבות תשלום עבור בחירת מושב בטיסה.

אל על מצטרפת לחלק ניכר מחברות התעופה הזרות, והחלה לגבות תשלום מהנוסעים המבקשים לרכוש מקום ישיבה מועדף לפני טיסתם, הסכום שחברת התעופה תדרוש מכם לשלם כדי להבטיח שתשבו עם בני הזוג, או לצד ילדיכם בטיסה לאומן, עומד על 10$.

אל על מיישרת קו עם חברות התעופה ה'לואו קוסט' הזרות ותגבה תשלום של 10$ עבור בחירת מקום ישיבה מועדף בטיסה לאומן. הנוסעים לאומן שרכשו כרטיסים במחלקות הרישום המוזלות ואינם חברים במועדון הנוסע המתמיד של החברה במעמד SILVER ומעלה, יוכלו לבחור מושב ללא עלות מתוך היצע המושבים שאינו בתשלום, או לשלם 10$ לכיוון אחד בכדי להבטיח שתשבו עם בני הזוג, או לצד ילדיכם בטיסה לאומן.

מכירת המושבים תתבצע באתר החברה, במוקד השירות של אל על ואצל סוכני הנסיעות עד 6 שעות לפני ההמראה, נוסעים שלא הזמינו מושב מראש, יקבלו מושב ללא תשלום בעת הצ'ק אין באתר החברה ( כ- 27 שעות לפני המראה) או בשדה התעופה, מתוך המושבים שנותרו במחלקת תיירים.

המהלך החדש של החברה יאפשר לנוסעים בטיסות לאירופה, שרכשו כרטיסי טיסה במחלקת תיירים במחלקות הרישום הגבוהות, הנמכרות לרוב סמוך למועד הטיסה, וחברי מועדון SILVER ומעלה, ליהנות ממגוון רחב של מושבים לבחירה ללא תשלום.

אל על אומרת כי באמצעות מהלך זה, היא מיישרת קו עם חברות התעופה הזרות המובילות בעולם לרבות חברות הטסות אל / מישראל.

חברות התעופה מחפשות מקורות הכנסה נוספים, חדשים ובעיקר מעצבנים, חלקם מגיעים באופן מגוחך לעיתים למחיר כרטיס הטיסה ואף גבוהים ממנו.

אז אילו תשלומים נוספים תצטרכו לשלם? ועל איזה שירותים חדשים נצטרך לשלם בעתיד?

1. מטען/מטען עודף

חברות התעופה המוזלות השונות (לואו קוסט) יגבו מכם עשרות דולרים על משלוח מזוודה. שכחתם לשלם מראש והגעתם לשדה התעופה עם המזוודה? קבלו "קנס" ותשלמו פי 2 ממחיר הזמנת המזוודה מראש. ובל נשכח כי גם על משקל עודף נצטרך לשלם, התשלומים על המזוודות הפכו לכל כך גבוהים, עד שהם עשויים להיות יקרים ממחיר כרטיס הטיסה.

2. אוכל ושתייה בטיסה

חברות התעופה המוזלות, הכריזו שלא יציעו את השירות המלא בטיסה המוכר לנו מחברות הסדירות הרגילות. במקרה הטוב יציעו לנו מים בחינם או שתבחרו לשלם עבור ארוחה בתשלום. מצד שני, זה מה שחוסך בעלות כרטיס הטיסה - אז מומלץ וכדאי שתביאו משהו קטן לאכול מהבית.

3. צ'ק אין (רישום לטיסה)

חברות הלואו-קוסט מבקשות, או אפילו דורשות, לבצע רישום מוקדם (צ'ק אין) לטיסה לאומן לפני הגעתכם לשדה התעופה. בחלק מהחברות – כמו אל על UP, יגבו מכם לא פחות מ-10$ על עצם הגעתכם לטיסה אם לא נרשמתם לטיסה מראש.

4. מושב מועדף

כאמור, בכדי להבטיח שתשבו עם בני הזוג, או לצד ילדיכם בטיסה לאומן עם חברת אל על תצטרכו לשלם 10$, על מקום מרווח במטוס, גם תשלמו. אם תבחרו במושב הממוקם סמוך ליציאת החרום תיאלצו להיפרד מסכומים גבוהים אפילו יותר.

5. בורדינג

חברות הלואו-קוסט מציעות "כניסה מועדפת" למטוס בהתאם למחיר ששילמתם, לא שילמתם? תיכנסו למטוס אחרונים - לא שילמתם ולא הזמנתם מקום בטיסה? סביר להניח שתקבלו את המקום בשורה האחרונה הצמודה לשירותים, בלי אפשרות להזיז את גב המושב שלכם.

6. ביורוקרטיה

כמה מחברות הלואו-קוסט החלו לגבות בשנים האחרונות תשלום עבור שירותים בסיסיים שתוכלו להזמין: בשביל להשתמש בדואר אלקטרוני. תיאלצו להיפרד מכ-4 דולרים. תרצו אישור להזמנה ב-SMS? זה יעלה לכם דולר וחצי.

7. שקט מילדים

אחת ההמצאות החדשות והשנויות במחלוקת של חלק מחברות התעופה בעולם, היא "מחלקת השקט". כלומר החברות גובות כסף עבור ההבטחה שלא תשבו ליד ילדים בטיסה.

8. שירותים

חברת הלואו-קוסט ריינאייר הודיעה כבר לפני כחמש שנים כי בכוונתה לגבות סכום של פאונד אחד או אירו אחד על כל שימוש בשירותים. הדרישה המוגזמת שלהם זכתה לביקורת נרחבת. בתגובה הודיעה החברה כי כחלופה לכך היא מתכוונת למכור שטחי פרסום במטוסיה לחברות מסחריות.

9. החזרים? לא ממש

על אף חוקי ביטול העסקאות הקיימים כיום לטובת הצרכן, בחברות ה'לואו-קוסט' זה לא כל כך עובד. במרבית החברות הטסות לישראל ביניהם גם הישראליות, כרטיס טיסה בדרגה הזולה ביותר שרכשתם, לא יאפשר לכם לקבל דמי ביטול או החזר כספי אם לא תגיעו לטיסה מאיזה סיבה שלא תיהיה. תרצו לשנות את הכרטיס? להזיז את מועד הטיסה? תשלמו על כך עשרות דולרים.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר