כהנים? שימו לב! מהיום למשך שבועיים אסור לכם לטוס לאומן מנתב"ג - במסגרת עבודות תשתית שמבצעת רשות שדות התעופה בנתב"ג החל מהיום (שלישי) יוסטו נתיבי הטיסות למסלול המראה חילופי שיחלוף מעל בתי העלמין - מנכ"ל אל על הודיע כי: הכהנים שידחו את טיסתם לא יחוייבו בקנס על הדחייה

צילום לווין טיסה מעל בית העלמין חולון צילום: flightradar24
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ל' תשרי תשע"ז שתף

כהנים? שימו לב! בשל עבודות שיפוצים הנערכים בשדה התעופה בן גוריון, מהיום (שלישי) למשך שבועיים (עד ה-17 לנובמבר - ט"ז חשון) אסור לכם לטוס לאומן מנתב"ג. במסגרת עבודות תשתית שמבצעת רשות שדות התעופה יוסטו נתיבי הטיסות למסלולים שונים שהטיסות מהם יעברו מעל בתי עלמין בעיר חולון.

ח"כ אורי מקלב נפגש עם מנכ"ל רשות התעופה מר יעקב גנות ודרש ממנו למצוא פתרון לבעיית מעבר הכהנים, בשל העובדה שמסלול הטיסה עובר מעל בית קברות ועל כן - הטיסה אסורה עליהם. הפגישה נערכה לאחר שבית דינו של הגר"נ קרליץ בבני ברק פרסם אזהרה לכהנים שלא לטוס בתקופה הזאת מנתב"ג, זאת בעקבות הפרסום כי בשבועיים הקרובים כל הטיסות היוצאות לכל היעדים יעברו מעל בית העלמין בחולון.

לאור פניית ח"כ אורי מקלב הודיע מנכ"ל אל על כי הכוהנים שידחו את טיסתם, לא יחוייבו בקנסות ובעמלות. מקלב פנה בעניין זה לכלל חברות הטיסה הפועלות מנתב"ג.

משדרגים את מסלולי הנחיתה בנתב"ג: החל מהיום (שלישי) ל' תשרי (1 בנובמבר) ועד ט"ז חשון (17 בנובמבר) יתבצעו בנתב"ג עבודות תשתית במסלולי הנחיתה וההמראה. בשל כך, תפעיל רש"ת את מערך ההמראות והנחיתות באמצעות מסלול יחיד - מסלול 21.

מסלול 21 ישמש כמסלול יחיד שישמש בשבועיים הקרובים את הטיסות להמראות ונחיתות במהלך שדרוג המסלולים, כאשר, כל הנחיתות בנתב"ג יבוצעו על מסלול 21 מצפון וההמראות ממסלול 21 לכיוון דרום מערב.

העבודות על מסלולי ההמראות והנחיתות מחייבות את סגירת שני המסלולים בנתב"ג למהלך כל ימי העבודות והן נעשות בתאום עם כלל חברות התעופה. במסגרת הפרוייקט הוארך מסלול 21 בקילומטר דרומה, תוך הרחבתו, כדי לאפשר נחיתות לכל סוגי המטוסים בתנאי מזג אוויר קיצוניים ובכדי להגדיל הבטיחות, היעילות התפעולית והקיבולת. כל המסלולים בנתב"ג שודרגו, נסללו מסלולי הסעה חדשים ונסללו מסלולי יציאות מהירים, ובוצעו שינויים העומדים בסטנדרטים בינלאומיים מובילים של בטיחות שדות תעופה בעולם.

בסיום עבודות השדרוג הצפויים להסתיים בתאריך ט"ז חשון (17 לנובמבר) יחזור נתב"ג לתבנית התפעול הרגילה.

לשימת לב הנהגים! בכביש מספר 1 תתכן המראת מטוסים החולפים מעל הכביש בגובה נמוך.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר