שר התחבורה מר ישראל כץ נענה לשאילתה שהוגשה על ידי חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) על ההיערכות ומציאת פתרונות לקראת נסיעתם של חסידי ברסלב לראש השנה לאומן, מאחר וראש השנה הבעל"ט יחול ביום ראשון וחלקם הגדול של הנוסעים לאומן יצטרכו להמריא במוצאי שבת, מה שצפוי לרכז את הלחץ והעומס בקרב הרשויות למוצאי השבת - "משרדי יעשה הכל על מנת להקל על הטסים" הבטיח השר כץ

חסיד ברסלב בשדה תעופה בדרכו לאומן צילום: מאיר אדרי
מאת: מערכת "אומן שלום"| פורסם: כ"ב תמוז תשע"ו שתף

לאור העובדה כי ראש השנה הבעל"ט יחול ביום ראשון, רבים מהנוסעים לאומן ימריאו במוצאי שבת, מה שצפוי לרכז את הלחץ והעומס בנמל התעופה למוצאי השבת, עובדה שתצריך לשחרר את 'עוצר הטיסות' מיד עם צאת השבת.

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד הגיש לדיון בכנסת שאילתה בעניין ההיערכות לרכבת האווירית של חסידי ברסלב הנוסעת לאומן. שר התחבורה מר ישראל כץ השיב לשאילתה והבטיח כי "משרדי יעשה הכל על מנת להקל על הטסים", ואמר כי הנחה את משרד התחבורה לפתוח את 'עוצר הטיסות' הקיים בלילות, לטובת אותם חסידי ברסלב הטסים במוצאי שבת.

ח"כ זוהר ביקש להסב את תשומת ליבו של השר לקרטל מחירי הטיסות לאומן השובר שיאים משנה לשנה, מה שמצריך התערבות חיצונית של משרד התחבורה. השר כץ הבטיח כי גם בנושא הזה הוא מתכוון לטפל.

לדיון שהתקיים בכנסת הצטרף גם ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה והוסיף שאלה משלו לשר התחבורה: "האם קיימת אפשרות להנחית את מטוסי המתפללים בשדה התעופה ויניצה הקרוב יותר לאומן על פני שדה התעופה בקייב בו נוחתים כיום המתפללים הנאלצים לנסוע מספר שעות עד לאומן".

שר התחבורה מצידו השיב ואמר: "זו צריכה להיות יוזמה של שדה התעופה המקומי שיבקש להמריא ולהנחית את הקו לאומן", ואמר כי מדובר ביוזמה מקומית שעליה לבוא מהשטח, אך הבטיח כי יכנס לעניין ויזום פנייה לגורמים המתאימים על מנת לקדם אפשרות זו.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר