כ- 4 שנים מאז החלה בנייתו של נמל התעופה השני בגודלו באוקראינה, השבוע הודיע מנכ"ל החברה המנהלת "נמל התעופה הבינלאומי אודסה" כי הטרמינל החדש בעיר אודסה נמצא בשלבי הבנייה הסופיים ויחל את פעילותו לשירות הנוסעים בתחילת הקיץ של שנת תשע"ז (2017 למניינם)

בניית הטרמינל החדש באודסה בשלבי הסיום צילום: נמל התעופה אודסה
מאת: מערכת "אומן שלום"| פורסם: כ"ד תמוז תשע"ו שתף

כ- 4 שנים מאז החלה בנייתו של נמל התעופה השני בגודלו באוקראינה השבוע הודיע מנכ"ל החברה המנהלת "נמל התעופה הבינלאומי אודסה" כי הטרמינל החדש בעיר אודסה נמצא בשלבי הבנייה הסופיים ויחל את פעילותו לשירות הנוסעים בקיץ של שנת תשע"ז (2017 למניינם).

מנכ"ל החברה המנהלת "נמל התעופה הבינלאומי אודסה" מר ויטלי פורטיאנקו אמר השבוע כי הקמת המסוף החדש באודסה נמצא בשלב הסופי, ובתחילת הקיץ של שנת 2017 יחלו לקלוט את הטיסות הבינלאומיות בהדרגה, על מנת למנוע שיבושים בשירות הטיסות.

בניית הטרמינל החדש בשדה התעופה באודסה החלה בשנת 2012. על פי התוכנית הראשונית, הטרמינל היה אמור להיות מוכן לפעילות כבר בסוף שנת 2013, חברת הבנייה הספרדית שלקחה חסות על הפרוייקט הבטיחה לסיימו עד סוף שנת 2014, אך בשל חוסר תקציב הוא נדחה כמה פעמים.

לאחר מינויו של ראש העיר החדש באודסה, החליט ראש העיר להאיץ את עבודות הקמת נמל התעופה השני בגודלו באוקראינה. הקמת הנמל באודסה, החלה כבר ב-2012, אך סיום הקמתו התעכב ונמשך בקצב איטי, ככל הנראה בשל חוסר תקציב. עם היבחרו של סאקשווילי לראשות העיר, העבודות הואצו.

נמל התעופה הבינלאומי של אודסה קולט מדי שנה אלפי חסידי ברסלב הנוסעים לאומן, כאשר שיא הנוחתים באודסה הוא לקראת הגעתם של האלפים להשתתף בקיבוץ הקדוש בראש השנה באומן. אזור הטרמינל החדש, מתוכנן להתפרס על שטח של 26,000 מ"ר. היכולת שלו תהיה לשרת כ- 1,000 נוסעים בשעה. במסוף יותקנו 16 דלפקי צ'ק אין, ובסה"כ יהיו 4 קומות בשטח הכולל. 3 קומות יהיו מיועדות לשירות הנוסע, וקומה אחת לשרות הטכני של נמל התעופה. תקציב ההקמה המשוער של הנמל החדש בין 45-60 מיליון גריבנה.

כיום, בשדה התעופה באודסה ישנו רק טרמינל אחד, אשר נבנה בשנת 1961, ומאז ועד היום הנמל לא עבר כל שינוי, הטרמינל פרימיטיבי למדי ולא נוח לנוסעים. זמני ההמתנה והבידוק בטרמינל נעשים בצורה לא ידידותית ולוקחים זמן רב יותר מהטיסה עצמה.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר