ויניצה מקבלת בברכה את הנוסעים לאומן • מספר ימים לפני חג השבועות נערך בנמל התעופה "גברישובקה" - אירוע חגיגי בו הושק הקו החדש של 'אוקראין אינטרנשיונל' מישראל לויניצה - באירוע התכנסו אישי ציבור מקומיים, לצד מנהלי נמל התעופה, טייסים ודיילים, בכירים בחברת התעופה האוקראינית "אוקראין אינטרנשיונל איירליינס" - רבה הראשי של ויניצה, הרב שאול הורביץ שליט"א, נשא דברים והרים כוסית 'לחיים' עם הנוכחים באירוע

בארוע ההשקה באדיבות המצלם
מאת: שמעון בקר | פורסם: ט' סיון תשע"ו שתף

מספר ימים לפני חג השבועות נערך בנמל התעופה "גברישובקה" - בויניצה ארוע חגיגי בו הושק הקו נתב"ג-ויניצה-נתב"ג באופן רשמי.

לרגל הארוע, אשר התקיים באולם ה-VIP של הנמל, התכנסו אישי ציבור מקומיים, לצד מנהלי נמל התעופה, טייסים ודיילים. בכירים בחברת התעופה האוקראינית "אוקראין אינטרנשיונל איירליינס" דאגו להזמין לארוע את רבה הראשי של ויניצה, הרב שאול הורביץ שליט"א, שנשא דברים והרים כוסית לחיים עם הנוכחים באירוע.

הרב הורביץ שליט"א סיפר ל'אומן שלום' כי המארגנים דאגו להצטייד בכיבוד ויין כשרים למהדרין לכבודו והוסיף כי זכה ליחס אוהד מצד קברניטי חברת התעופה הלאומית של אוקראינה, שהביעו את נכונתם לשיתוף פעולה מיוחד עם ציבור חסידי ברסלב הנוהר לאוקראינה בהמוניו כדי להשתטח על קברו של רבי נחמן מברסלב באומן ועוד קבריהם של צדיקים יסודי עולם הטמונים שם.

ל'אומן שלום' אף הגיע סרטון פרסום תדמיתי, בשפה העברית, אותו יזמו והפיקו עיריית ויניצה בשיתוף עם "אוקראין אינטרנשיונל איירלנס" הפונה לחסידי ברסלב ולתיירים הישראלים בכלל המתאר את השדה של ויניצה כיעד נחיתה מועדף עבורם. בחברת התעופה האוקראינית "בונים" לא מעט על הקו החדש בתקווה למשוך את חסידי ברסלב להשתמש בו.

אנו נמשיך לעקוב ולעדכן אודות התפתחותו של הקו, שכן השדה בויניצה הינו הקרוב ביותר על אדמת אוקראינה היום, לאומן (155 ק"מ).

דרך העיר ויניצה ניתן לתכנן את מסלול קברי הצדיקים בנסיעה למעזיבוז', ברדיטשוב, ברסלב, בחצי מהזמן הרגיל אותו הכרנו עד היום. ככל שמספר הק"מ יורד כך נשלם פחות עבור מסלול הנסיעה לקברי צדיקים.

בעיר ויניצה קיימת קהילת חב"ד פעילה בראשות הרב שאול הורביץ שליט"א, בקהילה קיים בית כנסת פעיל עם שעות תפילה קבועות, וכן ארוחות כשרות, מקווה מפואר, ומקום לינה מכובד למבקרים במקום. הרב שאול הורביץ שליט"א אומר ל"אומן שלום" כי בכוונתם להרחיב את שירותי האירוח והלינה עבור חסידי ברסלב והתיירים שינחתו בשדה התעופה.

יש לציין כי בויניצה קיים כבר היום קומפלקס של הכנסת אורחים ובו חדרי לינה, אוכל כשר, מקווה ובית כנסת. כל המידע הנצרך לכם בעיר ויניצה תוכלו למצא במידע לנוסע הקיים באתר 'אומן שלום'.

בבית הקברות במרכז העיר ויניצה טמון תלמידו של רבי נחמן מברסלב זיע"א רבי דוב (בער) מטשערין זצ"ל ועוד גדולי עולם וביניהם ר' איסר ישראל בן ר' וואלף מחבר "שער המשפט" על השולחן ערוך. נמל התעופה גברישובקה בויניצה הוא נמל תעופה בינלאומי ומרוחק כ-7 ק"מ ממרכז העיר, הנמל נבנה בשנת 1983, עד לשנת 1999 שימש לטיסות סדירות למגוון יעדים, ונסגר עקב בעיות בטיחות במסלול הנחיתה, שהיה מסוכן לנחיתה. בשנת 2008 החלו לשקם את הנמל ולהכשירו לנחיתות מטוסים, את הנמל משרת מסלול נחיתה והמראה יחיד אשר אורכו הוא כ-2.5 קילומטרים, כיום הנמל מוכן לפעילות בכל ימות השנה ובכל תנאי מזג אוויר.

עוד באותו נושא:

חברת התעופה אוקראינין אינטרנשיונל תפעיל קו טיסה חדש מנתב"ג לויניצה

הפקת סרטון שיווקי באוקראינה בעקבות ההחלטה להשיק טיסות מישראל לויניצה

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר