חברת התעופה "אוקראיניאן אינטרנשיונל" מחממת מנועים לקראת בואם של ההמונים לאומן • ראש עיריית ויניצה, מר סרגיי מורגונוב יוזם סרטון שיווקי המתפרסם בימים אלה בתקשורת האוקראינית, בו הוא מזמין את חסידי ברסלב הנוסעים לאומן לבקר בעירו. בעיריית ויניצה החליטו על הפקת הסרטון בעקבות ההחלטה של ראשי חברת "אוקראיניאן אינטרנשיונל איירלנס" להשיק טיסות מישראל לויניצה כפי שפורסם לראשונה כאן ב"אומן שלום".

ציון רבי נחמן מברסלב באומן צילום: מתוך הקליפ
מאת: שמעון בקר | פורסם: י"ז אייר תשע"ו שתף

ראש עיריית ויניצה, מר סרגיי מורגונוב, יזם סרטון פרסום שיווקי מיוחד המתפרסם בימים אלה בתקשורת האוקראינית, בסרטון השיווקי הוא מקדם בברכה את חסידי ברסלב הטסים לאומן, ובכלל לישראלים הנוהרים בהמוניהם לקברי צדיקים הפזורים ברחבי אוקראינה.

בסרטון השיווקי, אשר מומן ע"י עיריית ויניצה, פונה ראש העיר באופן בלעדי לציבור הישראלי ומזמין אותו בחום לבקר בעירו. בעיריית ויניצה החליטו על הפקת הסרטון בעקבות ההחלטה של ראשי חברת "אוקראיניאן אינטרנשיונל איירלנס" להשיק טיסות בקו נתב"ג-ויניצה / ויניצה-נתב"ג, כפי שפורסם לראשונה כאן ב"אומן שלום".

לאתר "אומן שלום" נודע כי גורמים בכירים בעיריית ויניצה הגדילו לעשות ואף פנו לראשי הקהילה היהודית בעיר בבקשה לתרגם את הסרטון לעברית ולהפיצו בישראל. (את הקליפ איננו מפרסמים בשל תמונות נשים המופיעות בו).

אין זה סוד כי אוקראינה, אשר אינה נחשבת למדינה תיירותית, רואה ביהודים המגיעים תדיר מכל רחבי הגלובוס לפקוד את ציון רביה"ק באומן וקדושי עליון מעוזי החסידות הטמונים באוקראינה, פוטנציאל תיירותי עצום ומוכנים להשקיע אמצעים לא מבוטלים על מנת למשוך את קהל יעד זה.

השקת הטיסות לויניצה היא סוג של בשורה מהפכנית עבור הטסים לעיר הגעגועים - אומן בפרט ולקברי צדיקים הפזורים ברחבי אוקראינה בכלל. החל מהחודש, חברת התעופה האוקראינית "אוקראיניאן אינטרנשיונל איירליינס" החלה להפעיל טיסה שבועית לעיר ויניצה, הממוקמת כ-155 ק"מ בלבד מאומן. מיקומה הגאוגרפי של העיר ויניצה, במרכז אוקראינה ממש, הינו יעד נחיתה אסטרטגי, אשר עשוי להפוך למועדף עבור הנוסעים לאומן ולא רק. לדוגמא, המרחק בין ויניצה למז'יבוז' ולברדיצ'ב נע סביב כ-80 ק"מ, מרחקים קצרים במונחים של אוקראינה, המדינה הרביעית בגודלה באירופה. הנוסעים לאומן בוודאי ישמחו לדעת, כי הכביש בין ויניצה לאומן חוצה את העיירה ברסלב בו טמון מוהרנ"ת זצוק"ל.

ראש עיריית ויניצה, מר סרגיי מורגונוב, שלבטח מודע למיקומה הקורץ של עירו עבור יהודים מבקשי ה' החפצים לשפוך שיח אצל ציון רביה"ק באומן וגדולי עולם אשר מקום גניזתם באוקראינה, יזם כאמור, סרטון פירסומי אשר הופץ לאחרונה ביתר שאת בין הקהילות היהודיות של אוקראינה ובימים האחרונים רץ כפרסומת ממש בטלוויזיה האוקראינית, בו הוא מזמין את התייר היהודי לפקוד את העיר ויניצה - אחת הערים היותר אטרקטיביות באוקראינה. עיר בת כ- 450.000 אלף תושבים, בהם כ-3000 יהודים. יש לציין כי בויניצה, בעלת עבר יהודי עשיר, קיים קומפלקס מפואר של הכנסת אורחים, הכולל בתוכו חדרי לינה, ארוחות כשרות, בית-כנסת פעיל ומקווה.

יתרון נוסף של נמל התעופה הבינלאומי "גברישובקה" שבויניצה מתבטא בהיותו קטן יחסית, אחד שאינו מוצף נחיתות והמראות, דבר אשר מתבטא בביקורת דרכונים מהירה ומניעת עיכובים מיותרים בשדה.

נציג חברת "אוקראיניאן אינטרנשיונל איירלנס" בארץ, מר אנדריי אייסמן, מסר ל "אומן שלום" כי נכון להיום, החברה מפעילה לויניצה טיסה שבועית אחת, אך בעקבות הביקוש ההולך וגדל של הנוסעים לאומן ומסע שיווק אינטנסיבי מצד קברניטי העיר ויניצה, הם פועלים בימים אלה ממש מול ראשי החברה בקייב להרחיב את מספר הטיסות לויניצה.

ב"אומן שלום" נמשיך לעקוב ולעדכן ביתר שאת את ציבור הגולשים אחר צעדים שיווקיים מצד חברת התעופה האוקראינית ונקווה כי קברניטי "אוקראיניאן אינטרנשיונל איירליינס", אשר מודעים היטב לפוטנציאל הבלתי נלאה של העולים אומנה, ידעו לבוא לקראת ציבור זה במבצעים שיווקיים אטרקטיביים.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר