מדריך מקיף לחיסכון בטיסות לאומן

אל על UP
   
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ט' תמוז שתף

עולם התעופה הוא עולם מורכב ואינו מוכר לרוב הנוסעים, ננסה להסביר לכם איך להוציא את המקסימום מכרטיס הטיסה ולמצוא טיסות זולות לאומן. המידע רלוונטי עבורכם גם אם אתם טסים לאומן לעיתים תכופות, וגם אם אתם טסים רק פעם אחת לאומן ראש השנה, זכרו ! "ידע הוא כוח"

מדוע כל נוסע משלם על כרטיס טיסה מחיר שונה?

בוודאי שאלתם עצמכם לא פעם מדוע זה שיושב לידכם במטוס ומקבל שירות זהה, שילם על הכרטיס טיסה שלו פחות ממה שאתם שילמתם. ובכן, הסיבה לכך היא החלוקה של חברות התעופה לתתי מחלקות כירטוס. חברות התעופה משתמשות במערכת ממוחשבת של הפצת כרטיסים המשרתת את סוכני הנסיעות ואתרי האינטרנט השונים, אשר בה חברת התעופה מחלקת את המושבים במטוס לתתי מחלקות, מחלקת תיירים, עסקים, ומחלקה ראשונה, לכל מחלקה מוקצית אות בלועזית.

לדוגמא: מטוס בעל  100 מושבים הקיימים במחלקת התיירים. ה 100 המושבים מתחלקים בהתאם להחלטת החברה לעד 15 תתי מחלקות, כאשר לכל אחת מהן המחיר הוא שונה. ישנן מחלקות המיועדות רק למכירה באינטרנט, או מחלקות המיועדות להמשך יעדים נוספים ולתקופות זמן שונות. בכולן אתם תשבו באותו המושב בטיסה אבל המחיר שתשלמו יהיה שונה. בכל מצב ניתן לחסוך בעלויות רק צריך לדעת איך:

לפני הכל מומלץ וכדאי לרכוש את כרטיס הטיסה לאומן מוקדם ככל האפשר. חברות התעופה מעדכנות את מערכות ההפצה שלהן שנה מראש. אם אתם מתכננים לטוס לאומן בעוד חצי שנה מהיום, אל תחכו לרגע האחרון, משום שהמקומות שהוקצו למחלקת התיירים הזולה ביותר נמכרים במהירות, ולכם יוצע אוטומטית המחיר של המחלקה היקרה יותר. ככל שתזמינו את כרטיסי הטיסה שלכם קרוב למועד הטיסה המחיר יהיה גבוה יותר.

טסים במהלך החגים לאומן? חברות התעופה יודעות על זה. ובהתאם לכך מחירי כרטיסי הטיסה בשבוע שלפני ועד השבוע שאחרי החג יהיו יקרים יותר מבשאר ימות השנה.

כרטיסי טיסה גמישים לאומן

המחלקות היקרות בטיסה הם הכרטיסים הגמישים יותר, ומאפשרים לעשות שינוי כל שהוא או ביטול בחינם או במחיר קבוע, בעוד שבכרטיסי טיסה המוזלים לאומן הם קבועים ללא כל אפשרות לשנותו.  אם לא תשתמשו בכרטיס טיסה כפי שרכשתם בתחילה, אתם תאבדו את הכסף של כרטיס הטיסה לאומן – לכן קחו בחשבון תמיד כמה גמישים אתם צריכים להיות. לסיכום ביניים 1. רכשו את כרטיס הטיסה לאומן מוקדם ככל האפשר לשהייה באומן של בין שבוע עד 3 חודשים, ותמיד אבל תמיד תקראו את כללי הכרטיס טיסה שהחברה נותנת לכם או התעריף באתר חברת התעופה לפני הרכישה.

איפה כדאי להזמין כרטיסים זולים לאומן?

סוכני נסיעות המתמחים בטיסות לאומן.

כדאי לדעת שלמרות שאנו נמצאים בעידן האינטרנט אשר הפכה את סוכני הנסיעות למיושנים, בכל זאת אם אתם טסים לאומן כדאי לרכוש את כרטיס הטיסה לאומן דרך סוכני הנסיעות המתמחים בטיסות לאומן, ויכולים להוזיל לכם משמעותית את כרטיס הטיסה ולתת לכם את כל אפשרויות הקיימות לשהייה באומן. חברות התעופה נותנות לסוכני הטיסות לאומן תעריפים שאותם לא תוכלו להשיג באינטרנט.

אם בכל זאת מצאתם כרטיס טיסה לאומן בזול, תוכלו להשתמש במדריך שלנו ב"אומן שלום" ולמצוא את כל השרותים הקיימים באומן.

כמו כן, סוכן טוב יוכל להתאים לכם את הטיסה לאומן לפי הצרכים שלכם, ולהציע לכם אופציות שחברת התעופה לא תציע לכם, משום שהיא שומרת על האינטרסים של עצמה ותקדם את הטיסות שמשתלמות לה, במידה וקיימת טיסה זולה לאומן, סוכן הנסיעות הוא זה שיוכל לשריין לכם אותו, דבר שאתם לא תמיד תוכלו לעשות בעצמכם.

דבר נוסף שכדאי לדעת לא כל סוכני הנסיעות מבינים את הצרכים של הנוסעים לאומן, לכן כדאי לפנות לסוכני הנסיעות המתמחים בטיסות לאומן, אנו ב"אומן שלום" מביאים לכם את סוכני הנסיעות הטובים  והמומחים בטיסות לאומן.

השוואת מחירי טיסה לאומן

באינטרנט קיימים אתרים רבים המביאים לכם השוואת מחירי טיסות לאומן. אבל גם אתרים אלו עובדים עם עמלות ולכן לא תמיד הם יהיו אובייקטיביים וידאגו פעמים רבות לקדם חברת תעופה אחת על חשבון השנייה.

עם זאת, השתדלו תמיד להשוות את מחירי הטיסה לאומן שהוצע לכם בשלושה מקומות: 1. באתר השוואת מחירי טיסות, 2. אתר חברת התעופה, 3. סוכן נסיעות המתמחה בטיסות לאומן. אתם תופתעו מההפרשים שתוכלו למצוא לאותה טיסה בדיוק.

הטיסות יקרות בזמני החגים? כדאי לבדוק בעוד ערים באוקראינה

כדאי לזכור שהטיסות המבוקשות לנוסעים לאומן ברובם נוחתות בערים מרכזיות באוקראינה כמו קייב, אודסה, בזמני החגים טיסות אלה יהיו יקרות במיוחד עבורכם, כדאי לנסות לרכוש כרטיס טיסה ליעדי ערים מרוחקות באוקראינה בהם המחירים יהיו הרבה יותר זולים. כגון: לבוב, דנייפרופטרובסק, חרקוב, דנייצק, ביעדים אלו, הביקוש אינו שונה משאר ימות השנה, הפחד הטבעי בבחירת יעד לא מוכר, הוא מוצדק והגיוני, עם זאת, ואם אתם יצירתיים ואמיצים, אתם יכולים לחסוך כסף משמעותי בכרטיס הטיסה לאומן, בכל עיר באוקראינה קיים שירות תחבורה ציבורית של אוטובוסים ורכבות לאומן במחירים זולים מאוד, ב"אומן שלום" תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם בהתמצאות בתחבורה המקומית ובקהילות היהודיות בערי אוקראינה השונים.

חברות תעופה המציעים טיסות מוזלות לאומן

מדינת ישראל והאיחוד האירופי חתמו  על הסכם תעופה משותף בין ישראל לאיחוד האירופי שיהיה מושתת על כללים משותפים. ההסכם מאפשר לכל חברות התעופה באיחוד האירופי להפעיל טיסות ישירות מכל מקום באיחוד האירופי, וחברות תעופה ישראליות תוכלנה מצדן להפעיל טיסות לשדות תעופה בכל אירופה. מטרת הרפורמה היא הגברת התחרות בתחום התעופה האזרחית לישראל וממנה. ברור שהסכם השמים הפתוחים מגביר את התחרות ומוזיל את מחירי הטיסות והוא מאפשר גישה נוחה ליעדים באירופה ובכך גם תורם להוזלה נוספת בעלויות.

תתרגלו לשם הזה "לואו קוסט" – טיסות מוזלות לאומן

אחד מהיעדים הנבחרים במסגרת ההסכם הוא קייב, היעד הנכסף לנוסעים לאומן, התחרות יצאה לדרך וחברות התעופה החלו להפעיל טיסות זולות מסוג  "לואו קוסט" בו אתם משלמים תוספת על שירותים המוצעים בחברה כגון: כבודה נוספת, מקום הושבה, וכיבוד, הכל לפי בחירת הלקוח.  בטיסות "לואו קוסט" צפויים לנו שירותים שונים ממה שהיינו רגילים, בטיסות אלו תצטרכו 'להיאבק' כמו באוטובוס על מקומכם במטוס. לא תוכלו לשמור לעצמכם מקום טוב ליד החלון או במעבר. הראשון שעולה למטוס יזכה באפשרויות הרבות ביותר. האחרון ייאלץ להסתפק במושב הפנוי.

אם תגיעו עם ציפיות גבוהות לטיסה, אתם עשויים להתאכזב קשות. טיסות "לואו קוסט" אינן מציעות כלום, למעט מקום ישיבה במטוס. וקצת חמצן. כל מזוודה תעלה לכם כסף, בחירת מושב תעלה לכם כסף, אוכל ושתיה גם יעלו לכם כסף. כל מה שתקבלו הוא רק מושב במטוס. כל תוספת לטיסה תעלה לכם כסף. לכן, מה שאתם יכולים – פשוט תביאו מהבית.

להזמין כרטיס טיסה מוקדם ככל האפשר

החברות מעניקות הנחה משמעותית למקדימים להזמין, במטרה למלא את המטוס. ולכן, כרטיסים לטיסות "לואו קוסט" בסמוך מאוד למועד הטיסה עשויים להיות גבוהים יותר. מומלץ לנסות ולהזמין את כרטיסי הטיסה כחצי שנה לפני מועד הטיסה המבוקש, ככל שזמן ההזמנה יתקרב למועד הטיסה, מחירי הכרטיסים יאמירו למחירים גבוהים יותר.

תרגיל שיווקי של חברות התעופה

בעת ההזמנה המקוונת, תהיו ערים ל'תרגיל' שיווקי שחברות ה"לואו קוסט" מבצעים: הפרדה בין מחיר הכרטיס לבין מיסי הנמל, ההעברות וכדומה. המחיר יכול להיות כמעט כפול כאשר תצרף אליו את התוספות. ויכול להיות שתופתעו לגלות שבזמנים מסוימים חברות התעופה הרגילות מציעות מחירים נמוכים יותר מאשר חברות ה"לואו קוסט".

טיסות ליעדים נוספים באוקראינה

מלבד הטיסות לקייב ניתן לבחור בחברות שונות הטסים ליעדים נוספים באוקראינה, כגון: לבוב, אודסה, ונמל התעופה ויניצה העיר הקרובה ביותר לאומן. חברות התעופה המתחרות ליעדי אוקראינה הם: "אל על", חברת תעופה האוקראינית "ינאייר", ו"יוקריין אינטרנשיונל איירליינס". בקרוב גם חברת ארקיע.

"לואו קוסט" של חברת "אל על"

בעקבות הסכם שמיים פתוחים אל על הכריזה רשמית על מתכונת חדשה של טיסות מוזלות - מותג UP מישראל לקייב במחיר השקה החל מ-69 דולר לכיוון מנתב"ג. בכוונת החברה להרחיב בהמשך את המתכונת החדשה ליעדים נוספים. המותג החדש של אל על מציע לנוסעים לקייב שני סוגי כרטיסים:

כרטיס UP BASIC(אופ בייסיק) – שהוא בעצם כרטיס בסיסי אשר עליו ניתן לשלם תוספת על שירותים המוצעים כגון כבודה נוספת, מקום הושבה, וכיבוד, הכל לפי בחירת הלקוח. השינויים בכרטיס הטיסה כרוכים בתוספת עלות ובביטול הכרטיס טיסה לא ניתן לקבל החזר כספי.

כרטיס UP SMART(אופ סמארט) - כרטיס הכולל את השירותים כגון: שליחת כבודה, הושבה במחלק תיירים פלוס, מושב מועדף, אירוח בטרקלין המלך דוד בנתב"ג וצ'ק אין בחינם בשדה התעופה וכמו כן מציע גמישות בתנאי הכרטיס.

הרוכשים כרטיס UP BASIC יכולים לבחור מקום ישיבה בטיסה מראש להזמין בתשלום של 10 דולר, בכפוף לזמינות המקומות הפנויים. אם לא הזמנתם מראש תקבלו מקום הושבה במטוס בהתאם למלאי המושבים הנותרים. ניתן גם להזמין מושב מועדף בתוספת עלות של 50 $ או מושב במחלקת תיירים פלוס בתוספת עלות של 80 $, וכל זה לקטע טיסה אחד. מזמיני כרטיס UP SMART זכאים להושבה במחלקת תיירים פלוס, מושב מועדף או מושב במחלקת התיירים בלא תוספת תשלום תלוי בזמינות המושבים במועד ביצוע ההזמנה ובחירת המושב.

כבודת יד

הנוסעים בחברת אל על UP יכולים לקחת עמם ללא עלות, כבודת יד אחת לתא הנוסעים שבמטוס, במשקל עד 6 ק"ג ובמידות 56 - 45 - 25 ס"מ. למזמיני כרטיס UP BASIC יהיה תוספת עלות 20 $ עבור מזוודה אחת שמשקלה עד 23 ק"ג ומידותיה עד 158 ס"מ בהזמנה מראש עד 4 שעות לפני הטיסה ו-40 $ למשלמים בשדה התעופה.

שימו לב! עלות שינוי כרטיס UP BASIC הינה 55 $ לנוסע לקו טיסה. שינוי כרטיס UP SMART לא יהיה כרוך בתשלום, למעט אם נדרש שינוי במחלקת הרישום של הזמינות.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר