בשורה משמחת לגולשי אתר 'אומן שלום' המתגוררים באירן: חברת התעופה האיראנית Mahan Air תחל להפעיל בעוד כחודש 2 טיסות סדירות ישירות לקייב דבר שיקל על הנוסעים מאיראן לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן

מטוס החברה - Mahan Air

צילום: דימיטרי פיצ'גולין
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: ט"ו טבת תשע"ו שתף

בשורה משמחת לגולשי אתר 'אומן שלום' המתגוררים באירן:

חברת התעופה האיראנית Mahan Air תחל להפעיל בעוד כחודש 2 טיסות סדירות ישירות לקייב, דבר שיקל על הנוסעים מאיראן לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן.

בעשור האחרון, קברו של רבי נחמן מברסלב נחשב כמקום תיירותי מבוקש, ונהפך למוקד עלייה לרגל בכל ימות השנה, עבור יהודים מכל קצוות העולם הבאים מדי יום להתפלל במוקד הישועות בעיר אומן. בין המבקרים הרבים, נראים גם קבוצות של יהודים המתגוררים באיראן.

20 יהודים מאיראן נוטלים חלק ומשתתפים מדי שנה בקיבוץ הקדוש בראש השנה סמוך לציון רבי נחמן מברסלב באומן, אותם שגרירים מפיצים את האור של רבינו ברפובליקה האסלאמית של איראן, ובזכותם זוכים עוד יהודים להגיע מאיראן לאומן.

בין הגולשים הרבים באתר 'אומן שלום' נרשמים מדי יום גולשים קבועים מאיראן, המתעניינים מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב. לפני כחודש ימים הגיעו לראשונה בחייהם לאומן קבוצה של יהודים מאיראן. הקבוצה, שמעולם לא ביקרה באומן, סיפרה כי נעזרו במידע המתפרסם באתר 'אומן שלום' דבר שהנגיש אותם בקלות להתמצאות באזור ולשירותי הלינה והאירוח באומן.

היום מגיעה הבשורה הטובה עבור אותם יהודים המתגוררים באיראן ומבקשים להגיע לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן  - חברת התעופה האיראנית Mahan Air תחל להפעיל בעוד כחודש 2 טיסות סדירות ישירות לקייב. החברה מדווחת כי הטיסה הראשונה מתוכננת ל 14 בפברואר וכי היא תתבצע באמצעות טיסות סדירות בימי שלישי ובימי ראשון.

משנות ה-60 של המאה ה-19 החלו קשרים בין המוסדות היהודיים באירופה לבין יהודי איראן, ובתקופת העלייה הראשונה החלה במקביל גם עליה יהודית מאיראן לארץ ישראל. לאחר עליית שושלת המלוכה האחרונה בפרס (שושלת פהלווי), זכו יהודי איראן לאמנציפציה מלאה. מאז המהפכה האסלאמית, התערער מצבה של הקהילה היהודית באיראן, אף שהיא זוכה לרוב לאוטונומיה תרבותית ונציג יהודי מכהן בפרלמנט. נכון להיום ישנם באיראן כ-10,100 יהודים.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
אומן ראש השנה ב-148$ בלבד
חדשות אומן
גם השנה ניתנת הזדמנות פז למי שלא זכה מעולם להיות באומן, להצטרף לנסיעה הגדולה להסתופף
אומן: תרגיל טיפול בנפגעי טראומה
חדשות אומן
במסגרת קורס מגישי עזרה ראשונה שנערך בימים אלו בקהילת ברסלב בעיר אומן נערך לחניכי הקורס
קומזיץ אצל ר' קלוינימוס קלמן בן רחל
חדשות ברסלב
קומזיץ אצל ר' קלמן • עקב חולשתו של הרה"ח ר' קלוינימוס קלמן גולדשמידט (בן רחל) שליט''א
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר