רפורמת השמים הפתוחים פותחת את הדלתות לחברות תעופה חדשות ומוזלות. המרויחים הגדולים הם אנחנו!

הסכם שמים פתוחים
   
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ג בניסן תשע"ד שתף

הסכם שמיים פתוחים

מדינת ישראל והאיחוד האירופי, חתמו  על הסכם תעופה משותף, בין ישראל לאיחוד האירופי ,שיהיה מושתת על כללים משותפים. ההסכם מאפשר לכל חברות התעופה באיחוד האירופי, להפעיל טיסות ישירות מכל מקום באיחוד האירופי, וחברות תעופה ישראליות תוכלנה מצדן, להפעיל טיסות לשדות תעופה בכל אירופה. מטרת הרפורמה, היא הגברת התחרות בתחום התעופה האזרחית לישראל וממנה. ברור שהסכם "שמים פתוחים" מגביר את התחרות ומוזיל את מחירי הטיסות והוא מאפשר גישה נוחה ליעדים באירופה, ובכך גם תורם להוזלה נוספת בעלויות.

תתרגלו לשם הזה "לואו קוסט"

אחד מהיעדים הנבחרים במסגרת ההסכם הוא קייב, היעד הנכסף לנוסעים לאומן. התחרות יצאה לדרך וחברות התעופה החלו להפעיל טיסות זולות מסוג  "לואו קוסט", בו אתם משלמים תוספת על שירותים המוצעים בחברה, כגון: כבודה נוספת, מקום הושבה, וכיבוד, הכל לפי בחירת הלקוח.  בטיסות "לואו קוסט" צפויים לנו שירותים שונים ממה שהיינו רגילים, בטיסות אלו תצטרכו 'להיאבק' כמו באוטובוס על מקומכם במטוס. לא תוכלו לשמור לעצמכם מקום טוב, ליד החלון או במעבר. הראשון שעולה למטוס, יזכה באפשרויות הרבות ביותר. האחרון ייאלץ להסתפק במושב הפנוי.

אם תגיעו עם ציפיות גבוהות לטיסה, אתם עלולים להתאכזב קשות. טיסות "לואו קוסט" אינן מציעות כלום, למעט מקום ישיבה במטוס. כל תוספת לטיסה תעלה לכם כסף. לכן, מה שאתם יכולים – פשוט תביאו מהבית.

להזמין כרטיס טיסה מוקדם ככל האפשר

החברות מעניקות הנחה משמעותית למקדימים להזמין, במטרה למלא את המטוס. ולכן, כרטיסים לטיסות "לואו קוסט" בסמוך מאוד למועד הטיסה, עשויים להיות גבוהים יותר. מומלץ לנסות ולהזמין את כרטיסי הטיסה כחצי שנה לפני מועד הטיסה המבוקש, ככל שזמן ההזמנה יתקרב למועד הטיסה, מחירי הכרטיסים יאמירו למחירים גבוהים יותר.

תרגיל שיווקי של חברות התעופה.

בעת ההזמנה המקוונת, תהיו ערים ל'תרגיל' שיווקי שחברות ה"לואו קוסט" מבצעים: הפרדה בין מחיר הכרטיס לבין מיסי הנמל, ההעברות וכדומה. המחיר יכול להיות כמעט כפול כאשר תצרף אליו את התוספות. ויכול להיות שתופתעו לגלות, שבזמנים מסוימים חברות התעופה הרגילות, מציעות מחירים נמוכים יותר מאשר חברות ה"לואו קוסט".

טיסות ליעדים נוספים באוקראינה.

מלבד הטיסות לקייב ניתן לבחור בחברות שונות הטסות ליעדים נוספים באוקראינה, כגון: לבוב, אודסה, ונמל התעופה ויניצה - העיר הקרובה ביותר לאומן. חברות התעופה המתחרות ליעדי אוקראינה הם: "אל על", חברת תעופה האוקראינית "ינאייר", ו"יוקריין אינטרנשיונל איירליינס". בקרוב גם חברת ארקיע.

"לואו קוסט" של חברת "אל על".

בעקבות הסכם שמיים פתוחים אל על הכריזה רשמית, על מתכונת חדשה של טיסות מוזלות - מותג UP מישראל לקייב במחיר השקה החל מ-69 דולר לכיוון מנתב"ג. בכוונת החברה, להרחיב בהמשך את המתכונת החדשה ליעדים נוספים. המותג החדש של אל על מציע לנוסעים לקייב שני סוגי כרטיסים:

כרטיס UP BASIC (אופ בייסיק) – שהוא בעצם כרטיס בסיסי אשר עליו ניתן לשלם תוספת על שירותים המוצעים, כגון: כבודה נוספת, מקום הושבה, וכיבוד, הכל לפי בחירת הלקוח. השינויים בכרטיס הטיסה כרוכים בתוספת עלות ובביטול הכרטיס טיסה לא ניתן לקבל החזר כספי.

כרטיס UP SMART (אופ סמארט) - כרטיס הכולל את השירותים, כגון: שליחת כבודה, הושבה במחלק תיירים פלוס, מושב מועדף, אירוח בטרקלין המלך דוד בנתב"ג, וצ'ק אין בחינם בשדה התעופה וכמו כן מציע גמישות בתנאי הכרטיס.

הרוכשים כרטיס UP BASIC יכולים לבחור מקום ישיבה בטיסה מראש, להזמין בתשלום של 10$, בכפוף לזמינות המקומות הפנויים. אם לא הזמנתם מראש תקבלו מקום הושבה במטוס בהתאם למלאי המושבים הנותרים. ניתן גם להזמין מושב מועדף בתוספת עלות של 50$, או מושב במחלקת תיירים פלוס בתוספת עלות של 80$, וכל זה לקטע טיסה אחד. מזמיני כרטיס UP SMART זכאים להושבה במחלקת תיירים פלוס. מושב מועדף או מושב במחלקת התיירים בלא תוספת תשלום, תלוי בזמינות המושבים במועד ביצוע ההזמנה ובחירת המושב.

כבודת יד.

הנוסעים בחברת אל על UP יכולים לקחת עמם ללא עלות, כבודת יד אחת לתא הנוסעים שבמטוס, במשקל עד 6 ק"ג ובמידות 56 - 45 - 25 ס"מ. למזמיני כרטיס UP BASIC תהיה תוספת עלות 20$עבור מזוודה אחת שמשקלה עד 23 ק"ג ומידותיה עד 158 ס"מ, בהזמנה מראש עד 4 שעות לפני הטיסה ו- 40$ למשלמים בשדה התעופה.

שימו לב, עלות שינוי כרטיס UP BASIC הינו 55$ לנוסע לקו טיסה. שינוי כרטיס UP SMART לא יהיה כרוך בתשלום, למעט אם נדרש שינוי במחלקת הרישום של הזמינות.

 

חברות תעופה הטסים ליעדי אוקראיינה במחירים מוזלים.

יוקריין אינטרנשיונל איירליינס, אל על, ינאייר.

חברת תעופה: ינאייר
  חברת תעופה: ינאייר Yanair

חברת תעופה: אל על UP
  חברת תעופה: אל על UP

חברת תעופה: יוקריין אינטרנשיונל איירליינס
  חברת תעופה: יוקריין אינטרנשיונל איירליינס Ukraine United Airlines

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר