פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה שרבי נתן אחז בזה, ניהל את חייו לצילו, עבד את ה', ובעזרתו הוריד את כל תורת ברסלב על הכתב והנחילו לדורות, למיליונים, לרגל היארצייט - סוחר היודאיקה הברסלבאי משחרר תיעוד וידאו נדיר ובלעדי ל'אומן שלום' שלא פורסם עד כה מעולם

שעונו של מוהרנ"ת זצ"ל צילום האוהל: דוד דנברג
מאת: מערכת "אומן שלום" | ט' טבת תשע"ח שתף
הגדל כתב:

פרסום ראשון -  הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה שרבי נתן אחז בזה, ניהל את חייו לצילו, עבד את ה', ובעזרתו הוריד את כל תורת ברסלב על הכתב והנחילו לדורות, למיליונים, לרגל היארצייט סוחר היודאיקה הברסלבאי משחרר תיעוד נדיר ובלעדי ל'אומן שלום' שלא פורסם עד כה מעולם.

להביט בשעונו של רבי נתן מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה שרבי נתן אחז בזה, הביט בזה אלפי פעמים, ניהל את חייו לצילו, עבד את ה', למד, התפלל, יצא עמו לשדות, למקווה, למורו ורבו – רבינו הקדוש, שהה עמו במחיצתו, כתב, הדפיס, ובעזרתו הוריד את כל תורת ברסלב על הכתב והנחילו לדורות, למיליונים, כל תחנות חייו ומסעותיו הרבות נעשו לצד השעון הזה.

הרה"ח רבי אברהם ב"ר נחמן זצ"ל תיאר את הקשר בין רבי נתן לשעון: "והיה אוחז תמיד את המורה שעות לנגד עיניו, והיה שומר את כל שעותיו ורגעיו בכל מיני שמירה, כי גם בעת נסיעתו וישיבתו על העגלה הירבה ללמוד ולהתפלל ולצעוק לה' יתברך בכלות הנפש ממש ושום דבר בעולם לא בלבל את דעתו לבטלו מעבודתו אפילו כרגע".

שעונו האישי של רבי נתן מברסלב הוא החפץ הנדיר שקיים בעותק אחד בעולם ואותו אפשר להגדיר כחפץ הכי יקר וייחודי בהיסטוריית ברסלב (מלבד הכיסא של רבי נחמן מברסלב). זמן היה מודל ובעל משמעות עצומה אצל רבי נחמן מברסלב ותלמידיו היו שומרים עליו מכל משמר. שעון הוא סמל, מושג. מושג של זמן ועת הוא חלק בלתי נפרד מהם. כל דקה הייתה ערכית. כל רגע היה נמנה כמו יהלומים. בכל שנייה ראו עוד הזדמנות ועוד אפשרות להספיג את נשמתם בתורה, תפילה, ועבודת ה'. רבי נתן אחז תמיד שעון לנגד עיניו.

השעון של רבי נתן נמצא כיום אצל סוחר היודאיקה ר' אהרן ברגר מאנשי שלומינו המתגורר בארה"ב לרגל היארצייט של רבי נתן מברסלב שיחרר ר' אהרן תיעוד נדיר ובלעדי ל'אומן שלום' שלא פורסם עד כה מעולם.

 

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר