הילולת רבינו הק' בקהילת ''שובו בנים'' • אלפים השתתפו במוצאי שבת קודש בהילולא של רבי נחמן מברסלב זיע"א בקהילת ברסלב 'שובו בנים' בראשות הרב אליעזר ברלנד • צפו בתיעוד

קהל ההמונים בסוכת הענק צילום: שרביט הפקות
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ט תשרי תשע"ח שתף
הגדל כתב:

קהילת 'שובו בנים' בראשות הרב אליעזר ברלנד קיימו במוצאי שבת הילולא המונית לציון 207 שנים לפטירתו של רבי נחמן מברסלב זיע"א בהשתתפות רבנים ומשפיעים בחסידות ברסלב.

אירוע חסר תקדים בהיקפו ובעוצמתו קיימו הלילה (מוצ"ש) חסידי ברסלב בראשות הרב ברלנד בו ציינו 207 שנים לפטירתו של רבי נחמן מברסלב בהשתתפות רבני ומשפיעי החסידות.

האירוע התקיים בסוכת הענק שהקימו החסידים לאורך רחוב החומה השלישית בפאתי מאה שערים. בו אף מחלקים כיבוד קל ושתייה להמוני עולי הרגל בדרך לכותל המערבי

הערב התחיל בסעודת מלווה מלכה כשהחסידים שרו במשך שעה ארוכה את הזמירות יחד עם הרב ברלנד שהלהיב את הקהל כהרגלו. לאחר מכאן שרו ורקדו קהל האלפים את שירי ברסלב הנהוגים בהילולת רבי נחמן  כמיטב מסורת ברסלב.

באירוע אף אירחו למשך כשעה את אמן הרגש מוטי שטיינמץ שריגש את ההמונים וששר לבקשת  הרב ברלנד את שיר הרגש "צמאה לך נפשי".

התרגשות המלווה בדמעות נראתה על פניו של הרב ברלנד בעת השירים והוא אף נישקו על מצחו כשיצא משם. לאחר מכן הפתיע הזמר החסידי הנודע בערי וועבר הנחשב למקורבו של הרב שהגיע למקום בהתנדבות ושימח את הקהל במשך שעה ארוכה.

שיא הערב היה כשהרב ברלנד לקח את המקרופון לידיו ושר במשך זמן רב את השיר "ויאתיו כל לעבדיך" ועוד שירים כשקהל האלפים רוקד יחד בהתלהבות שלא זכורה בהיסטוריה של ברסלב..

הרב גם מסר שיעור לציבור הרחב על גדולתו של רבי נחמן ועל מעלת השמחה והריקודים והמשיך את השמחה עד סמוך לשעה חמש לפנות בוקר.

משתתפי האירוע מכל הגוונים והסוגים ציינו בהתלהבות את המספר העצום של הקהל שהגיע בהמוניו ומילא את כל הרחובות שמסביב כשלא היה מקום להכיל אותם בתוך הסוכה הענקית.

מארגני האירוע מארגון "כאייל תערוג" סיכמו בסיפוק רב את ההצלחה המסחררת. ראש הארגון הרב ברק ברבר ציין לשבח את קהל ההמונים שהתגייסו בהמוניהם ונטלו חלק בהוצאות הרבות וביקש להזמין את הציבור לבוא לחגוג כל לילה בשמחת בית השואבה שתתקיים במקום ובפרט בהקפות שניות אז מתוכנן שוב אירוע בסדר גודל כזה.

העסקן בני מחלב שעמל רבות להצלחת העניין וכן השיג את את האישורים הנדרשים מהרשויות אומר כי אכן מדובר בהיסטוריה מרגשת לראות רחובות גדושים מקהל עצום ומגוון שבא לשמוח יחד כאיש אחד לכבוד רבי נחמן מברסלב.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר