מה היתה העיסקה? • מי שיקלע בימים אלו לקעמפ "מחנה תפארת התורה - ברסלב", יראה מחזה הוד: עשרות בחורי חמד יושבים במשך שעות ארוכות ועיניהם "תקועות" בתוך מסכת תענית. בכל יום, לאחר שעות ארוכות של לימוד - מסיימים הבחורים את כל מסכת תענית!

הבחורים בעת הלימוד צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ח אב תשע"ז שתף
הגדל כתב:

מי שיקלע בימים אלו לקעמפ "מחנה תפארת התורה - ברסלב", יראה מחזה הוד: עשרות בחורי חמד יושבים במשך שעות ארוכות ועיניהם "תקועות" בתוך מסכת תענית. בכל יום, לאחר שעות ארוכות של לימוד – מסיימים הבחורים את כל מסכת תענית.

שש שנים לפני: בשנת תשע"א, היה זה כבר כמה שנים מעת פתיחת ישיבת "תפארת התורה" של חסידי ברסלב בוויליאמסבורג, ועדיין - שום בחור לא זכה למצוא את זיווגו. הרה"ח ר' יואל ראטה שליט"א ראש הישיבה, הרים טלפון למוהרא"ש זצ"ל ופרק את ליבו, את הכאב של הבחורים, את הכאב שלו כראש ישיבה, מוהרא"ש נענה ואמר: בעזרת ה' אגיע לסעודת ט"ו אב בקעמפ, ואביא עמי שידוכים!

מוהרא"ש התקבל בקעמפ בשמחה רבה ובצפיה דרוכה, מוהרא"ש החל לשאת דברים לכבוד היום הגדול המסוגל לזיווגים, ובסוף הכריז לפני הבחורים: בואו ונעשה עסק, תגמרו במשך הימים שבין ט"ו אב לראש השנה, ארבעים יום רצופים מסכת תענית בכל יום, ואני מבטיח לכם שתזכו לשבור צלחת אחרי ראש השנה!

יותר מזה לא נדרש... כבר למחרת, בשעות הבוקר המוקדמות, התמלא היכל הבית מדרש בעשרות בחורים, דבוקים לכיסאותיהם עד שיגמרו מסכת תענית, כך יום אחר יום עד לפני ראש השנה.

אף בעת סופת ההוריקן - שפקדה באותה שנה את האזור, וגרמה שהקעמפ יוצף במים והחשמל יופסק ליומיים – לא הפסיקו הבחורים משקידתם על המסכת ולמדו לאור נרות במסירות.

השנה, הדר קיבלוה מאהבה, "גדולים צדיקים במיתתן יותר מבחייהן" - אם אז ב"ה זכו כל הבחורים בזכותו של אותו צדיק למצוא את זיווגם ההגון – עכשיו על אחת כמה וכמה, ואכן מט"ו אב העעל"ט לא תמצאו עם מי לדבר במחנה הקיץ, הבחורים עסוקים לקיים את חלקם ב"עיסקה"...

הלימוד בשנת תשע"א בעת סופת ההוריקן

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר