ב' תמוז יחול יום היארצייט של רבי נחמן מהורודנקא זצוק"ל הטמון בחלקת תלמידי בעל שם טוב בבית החיים הישן בטבריה • השנה, לראשונה, תיערך הדלקה בסמוך לציונו של הרה"ק מהורודנקא עם תחילת ההילולא ביום ראשון הקרוב - הרה"ח ר' קלמן גולדשמידט שליט"א יוצא בקריאה נרגשת לאנשי שלומינו: "יש ממש לידינו צדיק נשגב שמצמיח ישועות ורק מעטים זוכים לפקוד את ציונו, בואו בהמוניכם וכבדו את הסבא של רבינו הק'!

הרה"ח ר' קלמן גולדשמידט שליט"א בקבר ההורדנקער צילום: משה שמוטה
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"ח סיון תשע"ז שתף
הגדל כתב:

ביום שני הקרוב, ב' בתמוז, יצוין יום ההילולא של הרה"ק רבי נחמן מהורודנקא זצוק"ל הטמון בחלקת תלמידי בעל שם טוב בבית החיים הישן בטבריה.

פלא הדורות היה הרה"ק רבי נחמן מהורודנקא, תלמידו הגדול של אור שבעת הימים מרן הבעל שם טוב זי"ע. בימיו ברוסיה של מעלה הוכר כקדוש וטהור, וביותר כשעלה בערוב ימיו לארץ הקודש וקבע מושבו בטבריה.

מי שמשמר באדיקות את יום ההילולא של הרה"ק מהורודנקא הוא המשפיע הברסלבאי הרב החסיד ר' קלמן גולדשמידט שליט"א, שבשנים האחרונות מיסד את ההילולא ובזכותו רבים מגיעים להתפלל, ונושעים.

תחילתו של סיפור בבעיה בריאותית אישית שחווה המשפיע החסידי כשהרופאים פכרו ידיהם וכמעט התייאשו ממנו. רבי קלמן לא אמר נואש, כתלמיד וכחסיד ברסלב הוא ידע את דעתו של רבו מוהר"ן על הרופאים ועלה על ציון הרה"ק מהורודנקא, סבו של רבינו הק' רבי נחמן מברסלב זיע"א וגדול תלמידי הבעל שם טוב הק'.

"הוא היה נסתר", מדגיש המשפיע, "רבים לא ידעו עליו בחיי חיותו ורבים גם לא מודעים היום אליו ואל תורותיו העמוקים מני ים. כל ווארט שלו", מדגיש רבי קלמן, "יכול לפרנס מאמר שלם בספרים אחרים. כל דיבור שלו היה קודש קדשים, פלאי פלאים".

לפני ארבע שנים בעת מחלתו הקשה (עדיין לא ידע שהמחלה מקננת בתוכו), קם רבי קלמן ונסע עם מניין תלמידים מישיבת 'חיי משה' לציון הקדוש בטבריה. המקום היה מוזנח והעזובה היתה רבה. רבי קלמן ובניו החליטו להתמסר לציון ולהנגיש את זה לקהל המתפללים.

משנה לשנה גבר זרם המתפללים והמבקרים הרבים שהתחברו למקום הציון עליו קרא מורו ורבו: "נאמן ביתי, הקדוש והטהור". ימים רבים עשה רבי קלמן בקו ירושלים טבריה עד שזכה לישועה פלאית שלא כדרך הטבע ונושע מצרתו.

דבר ישועתו הפרטית של רבי קלמן עבר מפה לאוזן והפך לשיחת היום ורבים הזקוקים לדבר ישועה ורחמים מבקשים ללכת בדרך זו ולפעול ישועה עליהם ועל קרוביהם. לרווחת הבאים העמיד רבי קלמן מים לשתיה ונטילת ידים ואלפים החלו להגיע בהמוניהם.

רבי קלמן מזכיר כי המקום נודע כתל תלפיות ורבי נחמן מברסלב כשעלה ארצה נסע ישירות מנמל עכו למירון ומשם לטבריה להעתיר צקון לחשו על קבר סבו וביאר תלמידו הרה"ק רבי נתן מברסלב כי הציון בטבריה היה הצינור של רבי נחמן להשגותיו הקדושות.

במלחמת ששת הימים, מציין רבי קלמן, הסורים עמדו למרגלות טבריה במרומי ההר ואך כפסע לכבוש את העיר, לפתע נסוגו מכוונתם ונסו על נפשם. זהו כוחו של הצדיק המגן בקדושתו על העיר ועל ארץ ישראל. הוא מוסיף כי הצבא הרוסי כבש את אזורי הקרפט רק עם יציאתו של רבי נחמן מהאזור לכיוון ארץ הקודש, האויבים לא יכלו עליו.

השנה לראשונה, יערוך הרה"ח ר' קלמן גולדשמידט שליט"א הדלקה ליד ציונו של הרה"ק עם תחילת ההילולא ביום ראשון הקרוב לעת ערב כשבמהלך ראשון בלילה וכל יום שני יעלו המונים לציון המצוינת. לרווחת הציבור הקדוש יעמדו שתיה ומיני מגדנות תרומת ונדבת ליבם של יהודים המבקשים ישועה ורחמים בזכות הצדיק, זכותו תגן עלינו.

 

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר