בית המשפט הצבאי בשומרון הטיל היום (שלישי) שש שנות מאסר על המחבל שירה למוות בבן יוסף לבנת הי"ד לפני כשש שנים בסמוך לקבר יוסף הצדיק בשכם - עו"ד חיים בלייכר מ'חוננו' המלווה את המשפחה אומר: "מדובר במכה כפולה למשפחה, פעם מהמחבל ופעם שניה מבית המשפט"

בן יוסף לבנת הי"ד

צילום: באדיבות המשפחה

מאת: "אומן שלום" | פורסם: כ"ב ניסן תשע"ז שתף

בית המשפט הצבאי בשומרון הטיל היום (שלישי) 6 שנות מאסר בלבד על המחבל נואף פאד שירה למוות בתלמיד 'שובו בנים' האברך בן יוסף לבנת הי"ד לפני 6 שנים סמוך לקבר יוסף בשכם.

המחבל הורשע ונאשם כי לפני 6 שנים במהלך חול המועד פסח ירה לעבר קבוצת מתפללים חסידי ברסלב בקבר יוסף הצדיק בשכם. האברך בן יוסף לבנת הי"ד היה אחד מהמתפללים שהסתננו ונרצח מהירי, בנוסף, הורשע המחבל בשיבוש הליכי משפט, לאחר שפיזר בזירה האירוע אבנים, ואסף את התרמילים שהתפזרו בזירה בעקבות הירי.

בית המשפט זיכה מחמת הספק את המחבל מעבירה של גרימת מוות בכוונה, העבירה המקבילה לעבירת הרצח. על הכרעת הדין עלתה ביקורת קשה מצד משפחתו של בן יוסף. עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' שמלווה את משפחת לבנת אמר לאחר גזר הדין כי "הכרעת הדין שזיכתה את הנאשם מרצח תמוהה ואין לה כל עיגון בחומר הראיות ובמסכת העובדות שהוצגו בבית המשפט, הנאשם הודה במפורש כי ירה לעבר רכבו של הנרצח ואף הודה שפגע בו. כמו כן ברכב הנרצח נמצא קליע שתאם את מסלול הירי עליו הצביע הנאשם בהודאתו. בית המשפט מיוזמתו העלה תרחישים בלתי הגיוניים לפגיעה אפשרית של הנרצח ע"י מחבל אחר למרות שבכל החומרים עולה שהנאשם הוא היחיד אשר ירה לעבר רכב הנרצח. אנו ציפייה שבשלב הערעור יעשה צדק והמחבל יבוא על עונשו".

עו"ד בלייכר מתח ביקורת על התנהלות בית המשפט ביחסם למשפחתו של בן יוסף וטען כי "לצערנו נתקלנו באטימות ובהתעלמות של בית המשפט והשופטים ממשפחתו של הנרצח ומזכויותיהם כנפגעי עבריה לאחר הכרעת הדין. השופטים ניסו לנתק את משפחת הנרצח מהתיק וזאת למרות שגם בהכרעת הדין ברור כי המחבל לקח חלק פעיל בארוע הרצח ובשיבוש הראיות. מדובר במכה כפולה למשפחה, פעם מהמחבל ופעם שניה מהתנהלות השופטים".

כזכור, בחול המועד פסח עלו בני משפחת לבנת לקבר יוסף הצדיק בשכם, בנו בכורו של בן יוסף לבנת הי"ד אברהם עילאי בן ה-10 אמר קדיש על אביו וסיים מסכת הוריות לזכר אביו בקבר יוסף הצדיק בשכם.

הילד אברהם עילאי בחול המועד בקבר יוסף הצדיק

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
'אובר' מוזילה את עלות הנסיעה לאומן
חדשות אומן
'אומן שלום' בדק ומצא כי מחיר הנסיעה עם 'אובר' חוסך לנוסעים כ- 50% מעלות הנסיעה לאומן
כתבת תסקיר על מלונית 'אומן אין' באומן
חדשות אומן
ב'אומן שלום' ממשיכים לסקר את מוקדי האירוח והלינה באומן לרווחת עולי הרגל לציון רבינו הק'
תגלית מג'רבה - תונסיה
חדשות ברסלב
נחשף הספר 'קול יהודה' של המקובל מג'רבה שכתב כי הגאולה תלויה בליקוטי מוהר"ן לרבי נחמן מברסלב
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר