ראש הדסק לענייני ערבים של 'חדשות 10' צבי ‏יחזקאלי סיפר בראיון לאריה ארליך ואליטוב ברדיו 'קול חי' על תהליך חזרתו בתשובה: "לא קיבלו אותי ליישוב דתי כי סומנתי כחסיד ברסלב. אמרו: הוא יביא את החברים החסידים שלו ויצעקו לנו בלילות" • צבי יחזקאלי, האיש שלא מתבלבל מהיריבים בתקשורת ומחוצה לה וממשיך בשליחותו בהפצת אורו של רבי נחמן מברסלב בכלי התקשורת המשפיעים ביותר בישראל

צבי יחזקאלי צילום מסך אורות טלוויזיה יהודית
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"ג אדר תשע"ז שתף
הגדל כתב:

ראש הדסק לענייני ערבים של "חדשות 10" צבי ‏יחזקאלי סיפר בראיון לאריה ארליך ואליטוב ברדיו 'קול חי' על תהליך חזרתו בתשובה: "לא קיבלו אותי ליישוב דתי כי סומנתי כחסיד ברסלב. אמרו: הוא יביא את החברים החסידים שלו ויצעקו לנו בלילות".

"את הילד שלי אני שולח לתלמוד תורה חסידי בגוש עציון. כמובן שאני רוצה שילמד בישיבה" אומר יחזקאלי בראיון לקול חי.

צבי יחזקאלי חזר בתשובה לפני כ-8 שנים בזכות ביקורו לראשונה בחייו בקברו של רבי נחמן מברסלב בראש השנה, ומאז,התקרב למסורת היהודית ולהגותו של רבי נחמן מברסלב, יחזקאלי מגדיר עצמו כאדם דתי וחסיד ברסלב ועל כך אמר בכמה הזדמנויות, "חזרתי בתשובה, נקודה. אני מקפיד על מרחק נגיעה, טובל כל יום, שומר עיניים... אני הכי מקפיד על קלה כחמורה".

מאז התקרבותו לחסידות ברסלב לא מפסיק יחזקאלי להפיץ את משנתו של רבי נחמן מברסלב, את שליחותו הוא עושה בכל הזדמנות, בראיונות תקשורתיות, בתקשורת הישראלית, ובפאנלים מקצועיים אחרים.

יחזקאלי מוכר לרבים כפרשן הבכיר של "ערוץ 10" לענייני ערבים, אך מסתבר שדווקא תהליך החזרה בתשובה שלו הביא אותו לתודעה ציבורית רחבה יותר. צביקה יחזקאלי סיפר באחת הראיונות שלו בטלויזיה על החזרה בתשובה, על השיחות שלו עם ה' ועל כך שהצליח לחזות את עליית האיסלאם הקיצוני באירופה. כל יהודי שצפה בראיון יתרגש, אבל לא ב'הארץ'.

הסרטונים של יחזקאלי על החזרה בתשובה זכו לחשיפה רחבה ביותר. על הסיבה לחשיפה הגדולה של הסרטונים בהם הוא מדבר על החזרה בתשובה עם גיא לרר מגיש תוכנית "צינור לילה" אומר יחזקאלי. "כשאתה אדם אמוני עם תורה, כשאתה מבין שאתה לא העניין אלא שיש פה עניין הרבה יותר גדול ממך - הקב"ה - אתה נקשר בדרך כזו או אחרת - אני מתבודד ביער, טובל, מצוות, תורה, שבת - פתאום נפתח משהו בלב, וכשאתה מדבר אמיתי קולטים את זה".

דבריו המרגשים של יחזקאלי, שמדברים ומחזקים כל יהודי בעולם מצליחים גם להרתיח רבים ואחרים,  מבקר עיתון 'הארץ', רוגל אלפר, לא יכל להתאפק ופרסם לפני כ-3 חודשים טור מזלזל ביחזקאלי ואף הצהיר כי צריך להילחם בו. "יחזקאלי עושה נפשות לאמונתו. הוא מיסיונר. חיוני להילחם בו" כתב אלפר.

עוד כתב אלפר "יחזקאלי מזלזל באתאיזם ומתנשא על אתאיסטים. אבל כשיחזקאלי יושב ביער, מביט השמימה, נאנח ומדבר עם הקדוש ברוך הוא, שאותו הוא חש "מדבר מתוכי", הוא מדבר עם עצמו. כמה עצוב. (...) זו רמת התפתחות של זאטוט בן שנה וחצי. זו לא תשובה. זו רגרסיה לאינפנטיליות. הוא באמת מאמין שהקב"ה שוכן פיזית בשמים. מכה של אור? יותר פסיכוזה".

בתגובה להכפשות נגדו אמר צבי יחזקאלי ל'אומן שלום' "עזבו אותם, הם קליפות!!! אנחנו ממשיכים הלאה להפיץ את האור הגדול של הרבי בעולם, אינני מתבלבל מאף אחד, אני עושה את שליחותי ואדאג לבצע אותו על הצד הטוב ביותר בכל הזדמנות שתעמוד לרשותי, העולם חייב לדעת שיש ה' בעולם אם רוצים את קרבתו חייבים להתחבר אליו, ואת זה עושים רק באמצעות ההתבודדות".

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר