זעזוע בברסלב: בפעם השנייה חולל קברו של השרף מברסלב • כמעט שנה חלפה מאז חולל קברו של השרף רבי שמואל שפירא זצ"ל - היום (חמישי) שוב חוללה מצבתו של השרף מברסלב הטמון בהר הזיתים

המצבה המחוללת - היום באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ח אדר תשע"ז שתף
הגדל כתב:

זעזוע בברסלב: בפעם השנייה חולל קברו של השרף מברסלב • כמעט שנה חלפה מאותו היום בו חסידי ברסלב הזדעזעו מחילול קברו של ר' שמואל שפירא זצ"ל. היום (חמישי), שוב אנו נתקלים במעשה הוונדליזם החוזר על עצמו בפעם השנייה, כמו בפעם הקודמת גם הפעם דאג אותו פוחז למחוק את המילים 'ברסלב' ממצבת קדשו של השרף מברסלב.

כזכור, לפני כשנה בתאריך י"ז סיון תשע"ו הזדעזעו חסידי ברסלב ממראות חילול קברו של 'השרף' הרה"צ ר' שמואל שפירא זצ"ל. האירוע התגלה בבוקרו של יום חמישי כאשר חסיד ברסלב תושב ארה"ב מתלמידיו של ר' צבי אריה רוזנפלד ז"ל שהגיע לביקור בארץ ישראל עלה לפקוד את קבר רבו בחלקת ברסלב בהר הזיתים בירושלים. כמנהגו, ניגש להתפלל גם בקברו של ר' שמואל שפירא זצ"ל הטמון בסמיכות, בהגיעו לקבר נחרד לראות את הביזיון והחילול הנוראי שנגלה לנגד עיניו, את החילול הנורא תיעד במצלמה שהייתה ברשותו.

בתמונות שנשלחו ל'אומן שלום' ניתן היה לראות בבירור את מעשה הוונדליזם שנעשה במכוון על ידי אלמוני, ככל הנראה יהודי המעורער בנפשו שדאג למחוק מהמצבות את שמו של ר' שמואל ואת המילים 'ברסלב' ובמקומם כתב את המילה 'גוי' - החילול הנורא נעשה גם על מצבת קברה של הרבנית הצדקנית מרת פרידא שפירא ע"ה אשת ר' שמואל שפירא זצ"ל.

שבועיים לאחר חילול קברו של רבי שמואל שפירא זצ"ל, עלו בניו הרה''ח ר' מנדל שליט"א, הרה''ח ר' אברהם שפירא שליט"א, ונכדו הרה''ח ר' יהודה צבי שפירא שליט''א ניקו את המצבה, ערכו מניין 'תיקון הכללי' וביקשו סליחה ומחילה.

בכ"א ניסן יחול היארצייט של החסיד ברסלב ר' שמואל שפירא זצ"ל (תרע"ד – תשמ"ט). ר' שמואל שפירא זצ"ל היה עובד ה' גדול והיה מכונה ע"י אנשי ירושלים כ"צדיק מירושלים". עיניו היו מושפלות תמיד לארץ, ולא הביט כלל בגשמיות העולם הזה... השאיר אחריו דור ישרים חסידי ברסלב ועובדי ה'.

חילול קברו של רבי שמואל שפירא זצ"ל (י"ז סיון תשע"ו)

שבועיים לאחר החילול הנורא (ד' תמוז תשע"ו) עלו בני המשפחה לקברו

לאחר עריכת תיקון הכללי ובקשת סליחה ומחילה

מנקים את הקבר לאחר החילול הנורא

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר