כינוס אדיר "לנו ולדורותינו" בקהילת 'ברסלב צפת' בראשות הרה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א • חברי קהילת "ברסלב צפת" והורי התלמידים המתחנכים במוסדות החינוך של "נחל נבע מקור חכמה" בצפת, התכנסו בסוף השבוע לכינוס הגדול "לנו ולדורותינו" להתחזק יחד כחומה בצורה מול נחשול הנסיונות שמעמיד היצר הרע לבני דורותינו בדמות הכלים הטכנולוגיים למיניהם המאיימים על עתיד הדורות

הרה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א צילום: ברסלב צפת
מאת: מערכת "אומן שלום" | ג' אדר תשע"ז שתף
הגדל כתב:

הכנס הגדול נפתח כשקהל הרב התאסף באולם האודיטוריום הענק של סמינר 'תומר דבורה' הממוקם בסמיכות ל'קרית ברסלב' בצפת. את שולחן הכבוד של הכנס האדיר, פיארו ראשי ומנהלי מוסדות 'ברסלב צפת', בראשות רב הקהילה הקדושה הרה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א, מנהל תלמוד תורה 'מגן אבות' הרה"ח ר' אפרים קעניג שליט"א, ראש הישיבה לצעירים מצויינים ברסלב צפת הרה"ח ר' מנחם נתן קעניג שליט"א, משגיח הישיבה הרה"ח ר' אהרן בן ציון אנגלארד שליט"א, מנהל התלמוד תורה הר"ר משה קעניג הי"ו, מפקח התלמוד תורה הר"ר משה קליין הי"ו.

דברי פתיחה נשא הר"ר דוד משה בלויא שהסביר את גודל והיקף הסכנות הנשקפות משימוש בכלים הטכנולוגיים ללא גדרים. הרב בלויא הציג בפני הציבור פתרונות שונים מפרי נסיונו, והציג את מטרתה של אגודת 'חבר'.

את דבר הכנס מסר בהתעוררות רבה הרה"ח ר' מרדכי גלבר שליט"א, נכדו של מרן בעל ה'שבט הלוי' זצוק"ל, שבדבריו הנלהבים שנאמרו מתוך נקודת אמת שבלב, הרטיט והרעיד את לב השומעים.

בזה אחר זה הציג הרב גלבר שליט"א סיפורים מחרידים שהגיעו אל שולחנו מתוקף תפקידו, סיפורים מצמררים על אנשים ונשים שאיבדו את עולמם ועולם משפחתם בעקבות השימוש בכלים הטכנולוגיים השונים.

הרב גלבר שליט"א תיאר כיצד הכלים הללו הורסים את המרקם המשפחתי, את חינוך הילדים ואת יסודות הבית היהודי. "כמה משקיעים ההורים בכל ילד וילד", זעק הרב גלבר בקול בוכים, "כמה לילות הם ערים בשבילו, כמה כוחות ויזע הם נותנים למענו, כמה דמעות הם שופכים עבורו, ולבסוף - בגלל טפשות אחת של הכנסת אותם כלים הביתה, הכל הולך לטמיון...".

את דבריו סיים הרב גלבר שליט"א בזעקה נרגשת: מי שאמר לעולמו די, יאמר לצרותינו די! די לטרגדיות האלו! די להורים שמבכים את ילדיהם! די לילדים שבוכים על הוריהם!

את המשא המרכזי נשא רב הקהילה הרה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א שעמד בדבריו על העובדה כי מעשה הגניבה שעושה הבע"ד על ידי הכלים הטכנולוגיים, נעשה בחשאי ובלי שימת לב. אותם כלים גוזלים לאדם את הזמן שלו, את השכל שלו, אך הוא אפילו לא מודע לכך. כמה אדם שומר כל הזמן שלא יגנבו אותו, שלא יגעו לו ברכושו, אך כאן כשבאים וגוזלים לו את המוח, את הזמן היקר שלו, הוא אפילו לא שם לב. הוא מדמה שזה טוב לו, שזה מועיל לו. והוא לא מבין שגוזלים אותו.

יש לאדם המון מה להספיק בעולם הזה. על הפסוק "ימי שנותינו בהם שבעים שנה וגו' מי יודע וגו'" אומר רש"י: "בימים מועטים כאלה, מי יקנה לו לב לדעת וכו' ליראה אותך". יש לאדם כל כך הרבה מה להספיק, אבל גונבים לו הזמן, והוא לא שם לב. אדם מצידו לא היה רוצה כלל להיות במקום הזה, אבל גונבים לו את המוח, והוא לא שם לב.

ועל ידי זה אדם מאבד גם את החשק לתורה ותפילה. כי התורה והתפילה מצד עצמם הלא יש בהם נעימות נפלאה, אך כשמוחו של האדם עסוק בדברים אחרים ושליליים, אזי הטעם של התורה והתפילה נאבד אצלו ממילא, כי דבר והיפוכו לא יכולים ללכת יחד.

הגרא"מ קעניג שליט"א הדגיש כי ההתמסרות לכלים אלו נוגדת את המחויבות הבסיסית שיש לכל אחד ואחד מאתנו כלפי הדורות הקודמים שהמשיכו במסירות נפש ממש את שרשרת הדורות שהחלה אצל האבות הקדושים ועברה מדור לדור עד דורנו אנו. יש לנו מחויבות כלפי ההורים, כלפי הסבים, כלפי כל הדורות, שנמשיך את שרשרת עם ישראל לנצח.

בסיום דבריו הודה הגרא"מ קעניג שליט"א למארגני הכינוס החשוב שהשקיעו מאמץ ויגיעה להוציא את הדבר מכוח אל הפועל לטובת כל בני הקהילה שיחיו. דבר ההנהלה

את דבר ההנהלה הביא הרה"ח ר' אפרים קעניג שליט"א שתיאר את הרווח הגדול שיקבל כל אחד ואחד מבני הקהילה כשכל בני הקהילה והורי התלמידים יצטרפו יחד מתוך מטרה משותפת.

האירוע נחתם במצגת מרהיבה שתיארה את הנזקים מסמרי-השיער שהשימוש באותם כלים מותיר אחריו, ואת קריאת כל גדולי ישראל שליט"א בנידון.

הורי התלמידים וחברי הקהילה יצאו מאירוע המרומם בתחושת התעלות ובהחלטה אחידה לעמוד כחומה בצורה מול היצר הרע של דורנו. עלה נעלה כי יכול נוכל לו.

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר