סיפורי רבי נחמן מברסלב בקרוב גם בהוליווד... • הרה"ח ר' חיים מנחם קרמר שליט"א מגשים חלום ישן ומפיק בימים אלה סרטוני אנימציה על פי סיפורי רבי נחמן מברסלב זיע"א - מפיק הוליוודי בכיר מגלה ענין בפרוייקט, שעד כה הושקעו בו כרבע מיליון דולר! "אומן שלום" בחשיפה ראשונה ובלעדית על הפרוייקט של מכון "נחלת צבי" שעתיד אי"ה להביא את רבי נחמן מברסלב לכל רחבי הגלובוס

אנימציה מתוך הקליפ צילום: באדיבות המצלם
מאת: שימי בקר | כ"ו שבט תשע"ז שתף
הגדל כתב:

 

 

סיפורי רבי נחמן מברסלב בקרוב גם בהוליווד...

הרה"ח ר' חיים מנחם קרמר שליט"א מגשים חלום ישן ומפיק בימים אלה סרטוני אנימציה על פי סיפורי רבי נחמן מברסלב זיע"א. מפיק הוליוודי בכיר מגלה עניין בפרוייקט, שעד כה הושקעו בו כרבע מיליון דולר! "אומן שלום" בחשיפה ראשונה ובלעדית על הפרוייקט של מכון "נחלת צבי" שעתיד אי"ה להביא את רבי נחמן מברסלב לכל רחבי הגלובוס.

"מכון המחקר של ברסלב יוצא כעת בפרוייקט האנימציה הזה. אנו ניקח את הסיפורים של רבי נחמן ונפיק אותם בפורמט אנימציה. הייתה תקופה, עת רבי נחמן היה מלמד תורה והוא אמר: "אני רואה שדבריי אינם מגיעים אליכם עד הסוף. אנשים נוהגים לספר סיפורים כדי לעזור לאנשים להירדם. אני מספר סיפורים כדי להעיר אותם" משיב הרה"ח ר' חיים מנחם קרמר שליט"א על השאלה כיצד נולד הרעיון לפרוייקט האנימציה (סרטים מצויירים בלשון העם) המבוססים על סיפוריו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

הרב קרמר שליט"א, יו"ר מכון "נחלת צבי", בעל פירוש "נעימות נצח" לליקוטי מוהר"ן, אשר חיבר לא מעט ספרים רבי מכר כמו "באש ובמים" (ביוגרפיה היסטורית על חיי מוהרנ"ת זיע"א), "לעבור את הגשר הצר", "אנטומיה של הנשמה" ועוד, מפתיע בפרוייקט חדש ומסקרן במיוחד - עת החליט להפיץ את תורת רבינו הק' באמצעות סרטי אנימציה. מפתיע? לא את הרב קרמר שליט"א, שעלה ארצה לפני כארבעים שנה מארה"ב, שם, שלא בדומה לישראל של אותה התקופה, סרטים מצויירים היו חלק בלתי נפרד בנוף השנים הרכות של הילדות.

הרב קרמר שליט"א מגלה ל"אומן שלום" כי חלם להפיק את הפרוייקט עליו הוא עמל היום כבר לפני 35 שנה, אך רק כעת הבשילה השעה להפוך את החלום למציאות. "זו עוד דרך להפיץ. שכן בעידן הנוכחי, עידן המדיה והרשתות החברתיות, כל העולם יוכל להיחשף לרבינו הק' " מסביר ובעצם חידד הרב קרמר שליט"א את השורה התחתונה של הפרוייקט.

"זהו ניסיון ראשון להעביר את הסיפורים של רבי נחמן מברסלב למסך באמצעות אנימציית תלת מימד ואני מקווה שזה סרט ראשון בסדרה של סרטים שכולם יוכלו להנות מהם ולהפיק מהם תועלת" מספרים מ"אראנו הפקות" שמפיקים את הפרוייקט בפועל. כרבע מיליון דולר הושקעו בפרוייקט עד כה, שמתמקד נכון להיום בעבודה על המעשיה "מעשה מביטחון".

הרב קרמר, מדוע בחרת להתחיל את הפרוייקט דווקא ב"מעשה מביטחון"?

"יש לנו ספר שהפקנו שנקרא "סיפורי רבי נחמן”. בספר הזה יש 29 סיפורים ומתוך ה-29 האלה כולם מתאימים להפקה, לטובת העולם. המעשיה "מעשה מביטחון מראה לאדם כיצד על ידי היותו שמח ומאושר ואם יש לו אמונה שהדברים יסתדרו, הדברים באמת יסתדרו".

"בחרנו ב"מעשה מביטחון" כפרוייקט הראשון שלנו. מעשיה מקסימה זו, עם הסוף המפתיע והתפנית בעלילה תדבר אל קהלים בכל הגילאים. המסר העמוק שלה הוא מסר אוניברסלי של תיקוה, אמונה והכח שבשמחה ובאופטימיות", מוסיפים מ"אראנו הפקות".

הדעה הרווחת על אנימציה, סרטים מצויירים אם תרצו, מתחלקת בין לרתק את הילד למציאות וורודה בה הטוב מנצח את הרע ולהנגיש לו את התמימות שתשמר את המרקם העדין של נפשו לסוג של כפתור מצוקה לא רע בכלל בשעת חירום, כשהסלון הופך למגרש כדורגל והמוצץ כבר לא כל כך עובד. אך הרב קרמר שליט"א מכוון למעלה מכך. כמו שנבין עוד מעט, למעלה תרתי משמע...

אני מבין שהפרוייקט מיועד לילדים?

"כשילד רואה סרט אנימציה וזה מוצא חן בעיניו, הוא יראה את אותו הסרט עוד ועוד, וילדים מטבעם מושכים את ההורים לעולמם. הילד אוהב לשתף את חוויותיו וכך ההורים ישבו ויראו את הסרט עם ילדיהם. כשהם ישבו לראות את הסרט הם יחשפו אל המסר. והמסרים בפרוייקט הנפלא הזה הם גם למבוגרים, אפילו יותר מאשר לילדים. העיקר להוציא את זה לעולם. כשאנשים יחשפו אל רבינו הק' הם יתחילו להתעניין בו. זה מעבר לסרט אנימציה."

הבנתי שהסדרה לא מיועדת רק ליהודים.

"הסיפורים של רבי נחמן עוצמתיים מאוד ויש להם מסר שכל אדם בעולם, יהודי או לא, יכול להפיק תועלת מהסיפורים האלה. מה שדרוש הוא אמצעי להביא את הסיפורים האלה אל האנשים. אז זה מיועד לכולם. שכולם יעלו על הגשר."

ל"אומן שלום" נודע כי אחד ממפיקי הסרטים הידועים בעולם גילה התעניינות בפרויקט ואף הביע עיניין להפיק אותו בהוליווד. אלדד אילת מבעלי "אראנו הפקות" שמפיקה בפועל את הפרוייקט סיפר כי רמת ההפקה של הפרוייקט לא נופלת מזו של "וורלד דיסני" (יצרנית האנימציה הגדולה בעולם) ואף גילה כי העלות של דקת אנימציה של הפרוייקט עומדת על 18 אלף דולר. כרבע מיליון דולר הושקעו בפרוייקט עד כה, שמתמקד נכון להיום, כאמור, בעבודה על המעשיה "מעשה מביטחון".

בסוף כולם יהיו ברסלב. גם הוליווד...

לפניכם הסקיצות הראשוניות של הפרוייקט

 

 

 

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר