יוֹדוּ לַה' חַסְדּוֹ • המוני תושבי צפת וחברי קהילת 'ברסלב צפת' התאספו השבוע (שלישי) בבית הכנסת הגדול דחסידי ברסלב, לסעודת הודיה רבתית לרגל ה' שבט, יום הצלתו של הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בשילוב שמחת "שבע ברכות" לנכדו הר"ר גדליהו אהרן קעניג הי"ו, בן לבנו הר"ר חיים שלום הי"ו מנכ"ל מוסדות 'ברסלב צפת' • צפו בתמונות

הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א נושא דברים צילום משה ירון - ברסלב צפת
מאת: מערכת "אומן שלום" | ז' שבט תשע"ז שתף
הגדל כתב:

סעודת הודיה לרגל יום ההצלה של הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בשילוב עם שמחת 'שבע ברכות' לנכדו בן הר"ר חיים שלום קעניג הי"ו

זמן רב לא ראתה צפת שמחה שכזאת. המוני תושבי צפת וחברי קהילת 'ברסלב צפת' התאספו השבוע (שלישי) בראשות הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בבית הכנסת הגדול דחסידי ברסלב, לסעודת הודיה רבתית לרגל ה' שבט, יום הצלתו של הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א, יחד עם שמחת "שבע ברכות" לנכדו הר"ר גדליהו אהרן קעניג הי"ו, בן לבנו הר"ר חיים שלום הי"ו מנכ"ל מוסדות 'ברסלב צפת'.

בשמחה הגדולה השתתפו האדמורי"ם והרבנים בעיר הקודש צפת והסביבה, ביניהם כ"ק האדמו"ר מנדבורנא שליט"א, רב מירון הרה"ח ר' מאיר שטרן שליט"א, רב קהילת חב"ד בצפת הרה"ח ר' מרדכי ביסטריצקי, ועוד.

משא הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א

את המעמד הגדול פתח הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בדברי שבח והודיה להשי"ת על הטובות ניסים ונפלאות שעשה הקב"ה עמנו, תוך שהוא מטעים את עניין הניסים המבואר בתורה ס"ו בליקוטי מוהר"ן קמא הנלמדת כעת בקהילת ברסלב צפת.

בסיום משאו המרגש, פנה הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א בבקשה נרגשת להתחזק ביתר שאת ויתר עז להתרחק בכל היכולת מכל המכשירים הטכנולוגיים החדשים. הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג שליט"א הזכיר את דבריו החריפים של מרן הרב וואזנר זצ"ל שאמר שצריך לדעת שאיך שהצדיקים פוסקים בעולם הזה, כך זה גם למעלה בעולם העליון. ועל כן אל יתפלא אדם בבואו לעולם האמת, כי שם יפסקו לו את הדין בדיוק כפי שפוסקים הצדיקים כאן בעולם הזה.

הרה"צ קעניג שליט"א הדגיש כי מכשירים אלו כל מהותם היא הסחת דעתו של האדם וגזילת מוחו דעתו וזמנו, היפך לימודו של רבינו הקדוש מברסלב. רבינו הקדוש חינכנו ליישוב הדעת, שאדם ימצא את הזמן לחשוב קצת על עצמו היכן הוא נמצא בעולם, ואילו המכשירים הללו מטרתם להעסיק את מוחו של האדם 24 שעות, שלא תישאר לו אפילו שנייה פנויה לחשוב על עצמו, על מהותו ועל עתידו.

הפאר והיופי של חסידות ברסלב

משא מיוחד נשא רבה של מירון הרה"ח ר' מאיר שטרן הי"ו. בדבריו ציין כי השתתפותו בשמחה הגדולה היא  בשעה שקבועה לו ללימוד עם בניו, אך כששמע שהרה"צ קעניג שליט"א ישמח בבואו, עזב הכל והגיע להשתתף בשמחה הגדולה. הרב שטרן הזכיר לציבור הגדול את התפילות המיוחדות שהתקיימו בזמנו לרפואת הרה"צ קעניג שליט"א בציון הק' במירון, שבקעו כל שערי שמים. לסיום אמר הרב שטרן שליט"א: הכרתי הרבה חסידי זקני וחסידי ברסלב, אך קהילת ברסלב צפת היא היופי והפאר של כל חסידות ברסלב!

כמו כן נשא דברים רב קהילת חב"ד בצפת הרה"ח ר' מרדכי ביסטריצקי שליט"א שקישר את ענייני פרשת השבוע  לשמחת חתן וכלה בטוב טעם ודעת.

בשיר וקול תודה

במרכז האירוע יצא הציבור במחול וריקודים, לקול צלילי התזמורת בניצוחו של ר' משה בהר ור' יונתן צארום. הריקודים שנמשכו זמן רב נערכו מתוך תחושה עמוקה של תודה והודיה להשם יתברך על רפואתו של רב הקהילה הרה"צ קעניג שליט"א ובתפילה לעתיד שיזכה להנהיג עדתו עד ביאת ינון.

נשמת כל חי

אחרי הריקודים נשא דברים מו"צ קהילת ברסלב צפת הרה"ח ר' נחמן קעניג שליט"א, ולסיום נאם ראש הישיבה לצעירים מצויינים – ברסלב צפת הרה"ח ר' מנחם נתן קעניג שליט"א.

האירוע נחתם באמירה נרגשת של תפילת 'נשמת כל חי' על ידי כל הציבור, כשלפני התיבה עובר הר"ר נחום ברזסקי הי"ו, בנוסח השבתי המיוחד של חסידי ברסלב, לזמר ולהודות לאל כל חי, אילו פינו מלא שירה כים  ולשוננו רינה כהמון גליו אין אנחנו מספיקים להודות לך ה' אלוקינו.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר