התגשמות החזון הפלאי בישיבת מוהר"ן • במעמד כבוד התורה השנתי שנערך בישיבת מוהר"ן חולקו לבחורים המצטיינים ספרים חדשים שהבחורים חיברו בעצמם!! "כשהם מאמינים בחידושי תורה שלהם שהם מחדשים, שיש להשי"ת שעשועים גדולים מהחידושים, ונחשבים אצלם החידושים, נעשה מזה ספר" (ליקו"מ ס"א)

שולחן הכבוד  
מאת: מערכת "אומן שלום" | י"ט כסלו תשע"ז שתף
הגדל כתב:

 

 

 

 

 

 

 

התגשמות החזון הפלאי בישיבת מוהר"ן:

במעמד כבוד התורה השנתי שנערך בישיבת מוהר"ן חולקו לבחורים המצטיינים ספרים חדשים שהבחורים חיברו בעצמם!!

"כשהם מאמינים בחידושי תורה שלהם שהם מחדשים, שיש להשי"ת שעשועים גדולים מהחידושים, ונחשבים אצלם החידושים, נעשה מזה ספר" (ליקו"מ ס"א).

כמידי שנה נערך בישיבת מוהר"ן בבני ברק שע"י מוסדות חיי עולם - מעמד סיום "כבוד התורה" על המסכת שנלמדה בשנת הלימודים הקודמת. במעמד חולקו תעודות הוקרה ומתנות, לתלמידים המצטיינים שעמלו בלימוד המסכת, ונבחנו על כל המסכת בע"פ שקלא וטריא דף אחר דף!

בתחילת שנת תשע"ו הקימה הישיבה את המכון "לחדד השכל", ובמסגרת המכון מעמיקים התלמידים בסוגיות עמוקות ע"פ מראי מקומות שנכתבים במיוחד עבורם. לאחר שהתלמידים כותבים את החידושים על הסוגיא, ה'חבורה' עוברת להקלדה ולעימוד, וכל תלמיד מוציא לאור ספר משל עצמו, ספר שנושא את שמו.

חזון פלאי זה היה נראה מופרך מן המציאות, שבחורים עולי ימים בני 14 ו - 15 יוציאו לאור ספרים משל עצמם, אך האמונה בדברי רבינו הק' שמי שמאמין בחידושי תורה שלו "נעשה מזה ספר" עמדה מעל הכל, והחזון התגשם...[וזאת בנוסף לעשרות הבחורים שנבחנו בע''פ שקלא וטריא על כל מסכת בבא בתרא, שנלמדה במהלך השנה].

לשם המעמד הנכבד נשכר האולם המפואר 'ארמונות חן', וכשכלי התזמורת מנעימים את האוירה, עלו המצטיינים בזה אחר זה אל בימת הכבוד לקבל את הספרים החדשים שזה עתה יצאו ממכבש הדפוס [באדיבות דפוס 'וקסברגר'], 17 ספרים חדשים!

המסיימים קיבלו את הסט החדש של ה'ליקוטי הלכות' שיצא כעת לאור, מבית 'אוצרות הנחל' פרי השקעתו של הרה''ח ר' בנימין נהרי שליט''א, כשהנבחרים מביניהם קיבלו בנוסף את הגביע של רביה''ק.

שיאו של המעמד נרשם בדבריו הלוהטים של הרב החסיד ר' שמעון שפירא שליט"א שהגיע במיוחד מירושלים, שהתפרץ בבכי כאשר הזכיר את ההתדרדרות ברחוב עקב המכשירים האסורים, והעיד שזה לעומת זה היא הקהילה הקדושה "חיי עולם", אשר גדרי הקדושה והחסידות בה הם לסמל ולדוגמא.

משא הערב נשמע מפיו של נשיא הישיבה הגה"ח ר' עוזיהו אלכורת שליט"א, שהביא את דברי רבינו הק' אשר חידושי תורה יכולים לתקן את כל העבר, והצהיר שבחורים צעירים אלו שזכו לחבר ספרים שלמים של חידושי תורה, הם התיקון הגדול ביותר בדורנו.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר