'איש כשר' • זמר הנשמה חיים גולד ממשיך להפתיע והפעם עם סינגל חדש ומרטיט 'איש כשר' זהו שמו של הסינגל החדש והמרגש שבו הוא מארח את נחמן צוקר והמשפיע ר' קלמן גולדשמידט שליט"א שמלווה את השיר מתוך מילותיו של רבי נחמן מברסלב שהתבטא ואמר: "עוֹד יִהְיֶה זְמַן שֶׁמִּי שֶׁיִּהְיֶה אִישׁ כָּשֵׁר פָּשׁוּט יִהְיֶה חִדּוּשׁ גָּדוֹל כְּמוֹ הַבַּעַל שֵׁם טוֹב זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה" • האזנה עריבה!

חיים גולד צילום: לירן שמש
מאת: מערכת "אומן שלום" | ט' תמוז תשע"ו שתף
הגדל כתב:

זמר הנשמה חיים גולד ממשיך להפתיע! והפעם עם סינגל חדש ומרטיט 'איש כשר' זהו שמו של הסינגל החדש והמרגש שבו הוא מארח את נחמן צוקר והמשפיע ר' קלמן גולדשמידט שליט"א מתוך מילותיו של רבי נחמן מברסלב שהתבטא ואמר: "עוֹד יִהְיֶה זְמַן שֶׁמִּי שֶׁיִּהְיֶה אִישׁ כָּשֵׁר פָּשׁוּט יִהְיֶה חִדּוּשׁ גָּדוֹל כְּמוֹ הַבַּעַל שֵׁם טוֹב זִכְרוֹנוֹ לִבְרָכָה" 

המילים מתוך שיחות הר"ן אות ל"ו:
"עוד יהיה זמן
שמי שיהיה איש כשר פשוט
יהיה חידוש גדול
כמו הבעל שם טוב"

האזנה עריבה ומהנה!

 

"אמר שהולך אפיקורסות גדול על העולם, וכן סיפר כמה פעמים ... אשרי מי שיחזיק עצמו באמונה באלו העתים ... ואמר: עוד יהיה זמן שמי שיהיה איש כשר פשוט, יהיה חידוש גדול כמו הבעל שם טוב ז"ל" גם להודעה זו יש כח להעמידנו על המציאות לבל נתבלבל ח"ו משטף האפיקורסות שירד בדורות האחרונים בעוונותינו הרבים.

רבי נחמן מברסלב הודיענו למפרע "שזה יהיה הנסיון קודם ביאת משיח, שיתבררו ויתלבנו ויצרפו רבים באמונה, ומי שיזכה לעמוד בנסיון וישאר קיים באמונתו אשרי לו... ואם כן היה ראוי שכל אחד ישכיל ויחוס על עצמו לישאר קיים באמונתו ולא יהיה לו עוד שום נסיון וצירוף כלל, מאחר שכבר הודיעו זאת מקודם" ואכן. אם כי בדור הקודם היתה הכפירה בה' ובתורתו גלויה יותר, הרי שגם היום, עיקר ירידת ישראל נובע מחוסר אמונה, אותו גרמו המשכילים למיניהם וכל הבאים אחריהם.

יהודי אחד שהיה לו בלבולי אמונה, חיזק אותו רבינו ז"ל ואמר לו, שאיתא, שכל התהוות מעשה בראשית היה רק בשביל מה שצפה השי"ת שיהיו אנשים שיהיה להם יסורים בענין האמונה הקדושה, מחמת הבלבולים והכפירות העולים על מחשבתם רח"ל. והם יתגברו כנגד אלו המחשבות ויתחזקו באמונה, ורק בשביל זה ברא השי"ת את כל מעשה בראשית" - - - בד בבד עם הודעות כאלה וכיוצא בהם, גילה רבי נחמן עצות נפלאות וקלות, כדי להגיע לאמונה.

בליקוטי מוהר"ן ח"ב תורה מ"ד נכתב: "האמונה תולה בפה של אדם, בבחי' אודיע אמונתך בפי (תהלים פ"ט), היינו על ידי שמדברין האמונה בפה, זה בעצמו אמונה וגם על ידי זה באים לאמונה. ומחמת זה צריך להזהר מאד מדיבורים של כפירה ואפיקורסות". ובשיחות הר"ן קמ"ב "ראה זה מצאתי מכתב יד החברים בביאור יותר קצת, וז"ל: כשנופל לאדם ספיקות באמונת הבורא ית"ש, יאמר בפה מלא אני מאמין באמונה שלימה שהוא יחיד ראשון ואחרון!"

מילים: שיחות הר"ן

לחן: חיים גולד
שירה: חיים גולד ונחמן צוקר
תופים: אלון יפה
בס: נחמן הלביץ
גיטרות: יונתן פורת
חלילים: נחמן צוקר

מי שמלווה את את השיר יחד עם המקהלה הוא לא אחר מאשר הרב קלמן גולדשמידט שליט"א!

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר