השידוך של רבי נחמן מברסלב זיע"א • עסקן חסיד גור שהגיע לאומן להתפלל על זיווג לבתו תרם סכום נכבד לבית הספר 'בית ברכה' באומן ונושע - בתו התארסה שבועיים לאחר מכן עם צאצא של רבי נחמן מברסלב • תיעוד משמחת השבע ברכות לבת הנגיד ר' אריה רושגולד הי"ו מייסד בית חינוך לבנות 'בית ברכה' שע"י 'ק"ק אומאן' עם החתן ממשפחת ברסקי

בשבע ברכות צילום: באדיבות המצלם
מאת מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"ג אלול תשע"ה שתף

הנגיד ר' אריה רושגולד שהגיע לאומן להתפלל על זיווג לבתו תרם סכום נכבד לבית הספר 'בית ברכה' באומן ונושע - בתו התארסה שבועיים לאחר מכן עם צאצא של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

סיפור הישועה החל לפני כ-4 חודשים - ר' אריה רושגולד טס לאומן להתפלל בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א על בתו שתזכה למצוא את זווגה במהרה, בזמן שהותו באחד המלוניות בפושקינה, פנה אליו מנהל מוסדות החינוך באומן הר"ר פרץ קראהן שליט"א וביקש להתרימו לבית ספר 'בית ברכה' של קהילת אומן.

הרב פרץ מספר לכתב 'אומן שלום' את סיפור הישועה המדהים: "היות ולא היה מבנה מסודר לבית הספר וכל כיתה הייתה מפוזרת בבנין אחר, נזקקנו לבקש תרומות מהמבקרים באומן, פנינו לר' אריה שהגיע לביקור באומן, וביקשנו שיעזור לנו בהקמת בית הספר. ר' אריה הוציא מכיסו שטר מכובד ונתן לי. כשפניתי לדרכי, קרא לי ר' אריה ואמר כי אם הוא יזכה לראות ישועה ובתו תתארס בקרוב, הוא ינדב את כל ההוצאות של בית הספר...".

הרב פרץ ממשיך ומספר לנו בהתרגשות: "לאחר שבועיים ימים אני מקבל שיחת טלפון, ר' אריה מאחורי הקו מבשר לנו כי בתו התארסה. מזל טוב!!! מזל טוב!!! אני אומר לו... ממשיך ר' אריה ואומר לי בהתרגשות, אתה יודע עם מי היא התארסה??? עם הצאצא של רבי נחמן מברסלב... בתי התארסה עם חסיד גור ממשפחת ברסקי מצאצאיו של רבי נחמן מברסלב!!!".

הרב קראהן מסיים ואומר: "זו רק דוגמה קטנה מהישועות שמתרחשות במוקד הישועות באומן, הנכם מוזמנים לבוא ולבקר במוסדות שלנו באומן, יש לנו קלסרים שלמים המלאים בסיפורי ישועות מיהודים שזכו להיוושע בזכות שתרמו לחיידר של רבינו".

רבי נחמן כבר אמר: "אֵצֶל מִי שֶׁאֲנִי לוֹקֵחַ וּמְקַבֵּל מָמוֹן וְכַיּוֹצֵא, אֲנִי נוֹתֵן לוֹ כִּי בָּזֶה שֶׁאֲנִי מְקַבֵּל אֲנִי נוֹתֵן [ְהוּא עִנְיָן הַמְבאָר בְּהַמַּעֲשֶׂה שֶׁל יוֹם הַשִּׁשִּׁי מֵהַשִּׁבְעָה בֶּעטְלֶירְס שֶׁהִתְפָּאֵר אֶחָד אֶת עַצְמוֹ בְּנִפְלְאוֹת הַכּחַ שֶׁיֵּשׁ לוֹ בְּיָדוֹ, עַיֵּן שָׁם]"

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
קמפיין השנה מבית 'שיח השדה'
חדשות ברסלב
קמפיין השנה של ארגון שיח השדה לקראת ימי הקיבוץ הקדוש באומן
ההיסטוריה חוזרת!
חדשות אומן
ראש ממשלת אוקראינה מר ולדמיר גרויסמן התחייב לפעול להחזיר את הקלויז של מוהרנ"ת זצ"ל באומן לידי חסידות ברסלב
הגרי"מ שכטר מגיע לאומן
חדשות אומן
דרמה בברסלב: שלושים שנה מאז ביקורו הראשון הרה"צ ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א, ימריא מחר (חמישי) במטוס פרטי לאומן
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר