השידוך של רבי נחמן מברסלב זיע"א • עסקן חסיד גור שהגיע לאומן להתפלל על זיווג לבתו תרם סכום נכבד לבית הספר 'בית ברכה' באומן ונושע - בתו התארסה שבועיים לאחר מכן עם צאצא של רבי נחמן מברסלב • תיעוד משמחת השבע ברכות לבת הנגיד ר' אריה רושגולד הי"ו מייסד בית חינוך לבנות 'בית ברכה' שע"י 'ק"ק אומאן' עם החתן ממשפחת ברסקי

בשבע ברכות צילום: באדיבות המצלם
מאת מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"ג אלול תשע"ה שתף

הנגיד ר' אריה רושגולד שהגיע לאומן להתפלל על זיווג לבתו תרם סכום נכבד לבית הספר 'בית ברכה' באומן ונושע - בתו התארסה שבועיים לאחר מכן עם צאצא של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

סיפור הישועה החל לפני כ-4 חודשים - ר' אריה רושגולד טס לאומן להתפלל בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א על בתו שתזכה למצוא את זווגה במהרה, בזמן שהותו באחד המלוניות בפושקינה, פנה אליו מנהל מוסדות החינוך באומן הר"ר פרץ קראהן שליט"א וביקש להתרימו לבית ספר 'בית ברכה' של קהילת אומן.

הרב פרץ מספר לכתב 'אומן שלום' את סיפור הישועה המדהים: "היות ולא היה מבנה מסודר לבית הספר וכל כיתה הייתה מפוזרת בבנין אחר, נזקקנו לבקש תרומות מהמבקרים באומן, פנינו לר' אריה שהגיע לביקור באומן, וביקשנו שיעזור לנו בהקמת בית הספר. ר' אריה הוציא מכיסו שטר מכובד ונתן לי. כשפניתי לדרכי, קרא לי ר' אריה ואמר כי אם הוא יזכה לראות ישועה ובתו תתארס בקרוב, הוא ינדב את כל ההוצאות של בית הספר...".

הרב פרץ ממשיך ומספר לנו בהתרגשות: "לאחר שבועיים ימים אני מקבל שיחת טלפון, ר' אריה מאחורי הקו מבשר לנו כי בתו התארסה. מזל טוב!!! מזל טוב!!! אני אומר לו... ממשיך ר' אריה ואומר לי בהתרגשות, אתה יודע עם מי היא התארסה??? עם הצאצא של רבי נחמן מברסלב... בתי התארסה עם חסיד גור ממשפחת ברסקי מצאצאיו של רבי נחמן מברסלב!!!".

הרב קראהן מסיים ואומר: "זו רק דוגמה קטנה מהישועות שמתרחשות במוקד הישועות באומן, הנכם מוזמנים לבוא ולבקר במוסדות שלנו באומן, יש לנו קלסרים שלמים המלאים בסיפורי ישועות מיהודים שזכו להיוושע בזכות שתרמו לחיידר של רבינו".

רבי נחמן כבר אמר: "אֵצֶל מִי שֶׁאֲנִי לוֹקֵחַ וּמְקַבֵּל מָמוֹן וְכַיּוֹצֵא, אֲנִי נוֹתֵן לוֹ כִּי בָּזֶה שֶׁאֲנִי מְקַבֵּל אֲנִי נוֹתֵן [ְהוּא עִנְיָן הַמְבאָר בְּהַמַּעֲשֶׂה שֶׁל יוֹם הַשִּׁשִּׁי מֵהַשִּׁבְעָה בֶּעטְלֶירְס שֶׁהִתְפָּאֵר אֶחָד אֶת עַצְמוֹ בְּנִפְלְאוֹת הַכּחַ שֶׁיֵּשׁ לוֹ בְּיָדוֹ, עַיֵּן שָׁם]"

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
מתחם ציון רבינו הק' הולך לשנות את פניו
חדשות אומן
פרוייקט חידוש פני הציון הק' יוצא לדרך במלוא המרץ, בימים אלה 'איחוד ברסלב באומן' בעבודות...
גדול הזמר החסידי באומן
חדשות אומן
גדול הזמר החסידי בציון רבי נחמן מברסלב באומן • גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן דוד הגיע היום לשאת תפילה בציון רבי נחמן
'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה
חדשות תעופה
חברת התעופה 'יאנאייר' משיקה קו חדש לאודסה שיפעל בימי ראשון ורביעי - פתיחת הקו החדש יחל את
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר