ברוך דיין האמת • בטורונטו שבקנדה נפטר זקן חסידי ברסלב הרב ר' אברהם יהודה יעקובוביץ זצ"ל בן תשעים ושלוש היה במותו • השאיר אחריו דורות ישרים ומבורכים מקושרים לאילן החיים רביה"ק הננמ"ח זי"ע

ר' אברהם יהודה יעקובוביץ זצ"ל - במרכז צילום: באדיבות המשפחה
מאת מערכת "אומן שלום" | פורסם: י"ט אלול תשע"ה שתף

אמש (רביעי) בטורונטו שבקנדה נפטר זקן חסידי ברסלב הרב החסיד ר' אברהם יהודה יעקובוביץ זצ"ל בן תשעים ושלוש היה במותו השאיר אחריו דורות ישרים ומבורכים מקושרים לאילן החיים רביה"ק הננמ"ח זי"ע

הלוותו תצא מחר ביום שישי ערש"ק כי תבא כ' אלול תשע"ה בשעה 1.00 בצהריים (משוער) מבית המדרש ברסלב רח' מאה שערים בדרכה להר המנוחות.

ר' אברהם יהודה יעקובוביץ זצ"ל נולד בשנת תרפ"ב בטורונטו להוריו, שהיגרו לאחר מלחמת העולם הראשונה מפולין לקנדה. אביו ר' יוסף ברוך ז"ל היה מחסידיו של ר' קלונימוס קלמן נכדו של בעל ה'מאור ושמש'.

בשנים שלאחר המלחמה בשנת תש"ט למד ר' אברהם זצ"ל בישיבת 'חפץ חיים' בניו יורק. באותם ימים הסתופף בחצירו של  הרבי ממודז'יץ זצ"ל. באותה תקופה הזדמן לו להכיר את  החסיד ברסלב הרב ברוך (ביירך) רובינזון מאוסטרובצא זצ"ל,  שחרף כל מה שעבר עליו ועל משפחתו בימי השואה הנוראה והיה תמיד בשמחה. מאותו היום התקרב לרבי נחמן מברסלב זיע"א.

היה מכניס אורחים גדול, כל חסיד ברסלב, שהיה מגיע לטורונטו היה מגיע אליו באופן מידי. והיה זוכה לשהות בביתו בתקופת הביקור. בין אנ"ש שביקרו אצלו היו ר' וועלוועל חשין זצ"ל, רבי שמעון ברגשטיין זצ"ל, רבי אלי' חיים רוזין זצ"ל ורבי נתן צבי קניג זצ"ל.

ר' אברהם יהודה זצ"ל הפעיל ארגון צדקה שהיה מיועד עבור עניי אנ"ש. הקופות היו מצויות בקביעות בבתיהם של יהודים בקנדה. את הכסף שהיה מצטבר בקופות היה שולח לרבי קלמן רוזין זצ"ל והוא היה דואג לחלקם לכל אנ"ש.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר