היום - א' סיון חל היארצייט של ר' שמשון ברסקי זצ"ל (נכדו של רבי נחמן מברסלב זיע"א) היה ממשפיעי חסידי ברסלב באומן • נפטר בא' סיון תרצ"ה ומקום קבורתו בבית הקברות החדש באומן סמוך לקברו של ר' אברהם בר' נחמן זצ"ל

מצבתו של ר' שמשון ברסקי זצ"ל בעיר אומאן צילום: מתוך 'ניצוצות'
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: א' סיון תשע"ז שתף

היום א' סיון חל הייארצייט של ר' שמשון ברסקי זצ"ל (נכדו של רבי נחמן מברסלב זיע"א) אשר היה ממשפיעי חסידי ברסלב באומן - נפטר בא' סיון תרצ"ה מקום קבורתו בבית הקברות החדש באומן סמוך לקברו של ר' אברהם בר' נחמן זצ"ל.

הרה"ח ר' שמואל הורביץ זצ"ל סיפר מזכרונותיו על השנים שהתגורר באומן, כי ר' אברהם שטרנהארץ זצ"ל ור' שמשון ברסקי זצ"ל היו המשפיעים המיוחדים בקרב אנ"ש, ובין שניהם עצמם שררה אהבה וידידות. והיה כל דורש ה' נוטל עצה מפי זקנים הללו, שומע לקחם ומקבל אמרתם לטוב לו. במכתב שכתב ר' אברהם שטרנהארץ זצ"ל לאנשי שלומינו בארץ ישראל בעת פטירתו של ר' שמשון ברסקי זצ"ל ציין זאת, בהוסיפו "וזה לדאבון נפשנו הפסד ושברון לב עד למאוד, ה׳ יגדור פרצותינו וכו" (שארית ישראל ל״ז).

ויסופר אודות ר' שמשון ברסקי זצ"ל, כי נוהג היה להציע שאלתו להבאים לאומן לשהות בקיבוץ הקדוש בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א והיה שואל |האם כבר כיסית את ה"הוצאות"? כלומר, אם כבר פעל ועשה וראה פרי בעמלו בנסיעתו זאת אל ציון רבינו הקדוש, אשר עליה הרבה בהוצאות הדרך כל כך. וכאשר שאל זאת לר' שמואל הורביץ זצ"ל בשהותו באומן - ונוכח אז ר' אברהם שטרנהארץ זצ"ל בשעת מעשה - נענה ר' אברהם שטרנהארץ ואמר "ער האט שוין לאע ארויס גענומען־ די הוצאות" [הוא כבר מזמן הוציא את ה"הוצאות"] וכידוע בפי אנ״ש שר' שמואל הורביץ זצ"ל היה חידוש נפלא בעוצם התעוררותו והתלהבותו בכל ימי שהותו באומן.

ר' שמשון ברסקי זצ"ל (נכדו של רבי נחמן מברסלב זיע"א) נפטר בא' סיון תרצ"ה מקום קבורתו בבית הקברות החדש באומן סמוך לקברו של ר' אברהם בר' נחמן זצ"ל.

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
האדמו"ר מפשעווארסק שליט''א הגיע לאומן
חדשות אומן
הרה"צ רבי לייביש לייזער האדמו"ר מפשעווארסק שליט''א הגיע במטוס פרטי עם שלושת בניו לאומן
7 מצלמות שידור חי מאומן
חדשות אומן
מצלמות חדשות בשידור ישיר מאומן • בשורה משמחת לגולשי 'אומן שלום': הותקנו 2 מצלמות חדשות בהן תוכלו להתעדכן אונליין
בניו של ה"פני מנחם" באומן
חדשות אומן
סוד נבואתו של ה'בית ישראל' - התוצאה: בניו של ה'פני מנחם' הגיעו היום בצהריים לביקור חשאי בציון רבי נחמן מברסלב באומן
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר