'חושב מחשבות לבל ידח ממנו נידח' • ר' יוסף קרדונר בליווי הילד הסולן יענקי אנשין בלהיט מרגש ועוצמתי המחדיר אמונה חדה ותקווה איתנה בלבבות על בסיס אחד מעיקריו של רבי נחמן מברסלב

הרב המנגן ר' יוסף קרדונר צילום: שטורעם
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: י"א ניסן תשע"ה שתף

עם גל האסונות הפוקדים את עם ישראל, והסכנות הרוחניות והגשמיות המרחפות על כולנו יום יום ושעה שעה, החליט ר' יוסף קרדונר ליצוק אמונה חדה ותקווה איתנה בלבבות, על בסיס אחד מעיקרי תורת רבי נחמן מברסלב.

בשיחה עם 'אומן שלום' מסבירים ארבעת היוצרים שעומדים מאחורי השיר החדש, עיקר העיקרים של תורת רבי נחמן הוא "אחוז עצמך ואל תיפול ברוחך, ויהי מה' ". גם אם אדם מישראל עבר על כל התורה כולה 800 פעם, אומר רבינו, הוא עדיין רצוי ואהוב מאד אצל השי"ת המחכה לו שישוב אליו בכל עת.

כל אחד שהכיר ממרחקים את נתיבי הרועה הנאמן, הולך ומכיר באימרה אשר חוזרת על עצמה אלפי ורבבות פעמים בספר 'ליקוטי תפילות' של התלמיד הגדול והבוהק כירח במילואו, רבי נתן זיע"א: "רבונו של עולם, אתה חושב מחשבות לבל ידח ממנו נידח, על-כן יגיעו רחמיך גם עלי, ותעזרני לשוב בתשובה שלמה לפניך".

לפתע מתגלה שהשי"ת חושב מחשבות בכל רגע. איך, מתי ובאיזו דרך יצא האדם לדרך חדשה מלאת תקווה, לאט לאט הולך ומתבהר שכל החיים, גם החלקים החשוכים והמבהילים שבהם, היו ניגון פלאי שהתנגן על ידי הקב"ה בעצמו על ידי צדיקיו האמיתיים. ניגון שכולו מחשבה של אב רחום, שחושב להקל מהצער והייסורים, גם אם העיניים הבשריות לא מצליחות לזהות את הדאגה האבהית המוסתרת.

"כל זה יגלה ויספר משיח צדקנו לכל אחד ואחד, כעדות רבינו הקדוש. ואז יתנגן שיר געגועים מאוצרות רבינו, שברוב מתיקותו יתדבק כל העולם ברצון להיכלל ברחמים האינסופיים של האור האין-סוף ברוך הוא, "וגם העשבים והצמחים יכלו מרוב תענוג".

באולפנו הביתי של ר' יוסף התבשל הלהיט במשך תקופה ארוכה, ולווה בהתייעצויות רבות. הילד הסולן יענקי אנשין הצטרף להעניק גם הוא את כל לבבו בשיר המיוחד. על חלילי הצאן - המתנגנים בשיר כמקהלת רועים - הופקד ר' יואל גרומן, ועל הקלידים והמיקס ג'ף הורביץ.

לפניכם השיר שהולך ומתנגן בעיתות הללו שלפני הגאולה הקרובה, ניצוצות מתורת השיר שיתער לעתיד. אז יתגלה לנגד עיננו בבהירות שהשי"ת חושב מחשבות לבל ידח ממנו נידח. ואם הוא, בורא כל העולמות, הכוכבים והמזלות, הוא אשר לומד עם הצדיקים בהיכלות פמליה של מעלה, הוא בכבודו ובעצמו "משפילי לראות בשמים ובארץ", עד לכדי הפרט הכי נזנח, כי אצלו כל יהודי הוא בן יחיד ממש, ו"יש לה' די לכל בריה", לתת לכל אדם בעולם די מחסורו וסיפוקו הרוחני והגשמי כבן יחיד למלך ממש. וכשהוא ית' חושב מחשבות, רק טוב גמור ייצא מזה. אני ה' מוציאך ממצרים, אני ולא מלאך, אני ולא שליח. עד אשר כולם מראים באצבעם, זה ה' קיווינו לו!

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר