אחרי שהוא ראה את סידרת הניסים שנעשו לו החליט בלב שלם לחזור בתשובה ולבנות מחדש את חייו כחרדי, וכל זאת בעקבות אותו שיר שחולל מהפכה אמיתית בנפשו..."

יוצרי השיר "ואפילו בהסתרה..." צילום: עיבוד אומן שלום
מאת: אביגיל מייזליק | פורסם: ב' חשון תשע"ה שתף

אביגיל מייזליק מביאה את הסיפור במוסף השבת של המגזין: "משפחה".

הנה סיפור טרי טרי הישר מאומן של שנת תשע"ה כפי שסיפר לי בעלי ושמע אותו מבעל המעשה:

"אני בא ממשפחה חרדית, ואחי, י. עבר המון קשיים בחיים שלו אשר גרמו לו בסופו של דבר ליפול מהדרך. הוא עזב את העיר הקטנה שלנו, נסע לעשות עסקים בעיר הגדולה והצליח מאד. היתה לו שותפות עם גוי רוסי שהכניסה לו סכומים עצומים ולכאורה, אחרי כל מה שעבר עליו עד אז, קשיים במוסדות הלימוד, נישואין כושלים וחוסר הצלחה כלכלית – דווקא בעוצם הירידה חווה סוג של הצלחה.

אך לא רחק היום ואותו שותף גוי התהפך עליו, קושי מסויים בחברה גרם לה לקשיים והשותף הפיל את כל התיק על אחי. הכספים שלו כולם הוקפאו והוא הוזמן לחקירות חוזרות ונשנות. לבסוף, הוא חזר לבית הורי בלי פרוטה, רדוף ומיואש. לביתי הגיע כשבוע לפני ראש השנה, והלך לישון במחסן הקטן שלי. לפני שנרדם השמעתי לו את הלהיט החדש שהלהיב אנשים רבים – "אפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה". י. התלהב מאד מהשיר הזה וביקש ממני לקחת את המכשיר איתו למחסן כדי לשמוע אותו שוב. בשש בבוקר אני שומע דפיקות על הדלת – י. עומד שם עם כיפה, טלית ותפילין, מחייך אלי ושר לי את המילים; "ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה – בכל זאת גם שם נמצא השם יתברך". הוא היה נרגש כולו, דמעות זלגו מעיניו ואמר לי – "אחי, השיר הזה החזיר אותי לחיים. חשבתי שאין לי שום סיכוי אצל השם ופתאום אני מבין שגם לי, כל כך רחוק, כל כך נידח – יש תקווה. אתה חייב להגיד לי מי כתב המילים האלו?"

הסברתי לו שכתב אותם רבי נחמן מברסלב אליו אני עומד לנסוע ביום ראשון. היה זה ביום חמישי לפנות בוקר.

"באמת?" שאל. "אם כך אני חייב להגיע לאומן".

"אבל איך תיסע? הרי אין לך דרכון, אני אוכל לעזור לך עם חלק מהכסף לכרטיס אבל חסר לי משהו כמו שלוש מאות וחמישים דולר... וגם יש לך צו עיכוב יציאה מהארץ בגלל החקירות!"

אבל אחי שגילה מחדש את קירבת אלוקים היה בטוח שהכל יסתדר. ואכן, במהלך הבוקר קיבלנו טלפון ממישהו שעבד איתו בעבר – הוא אמר שהוא חייב לו שלוש מאות וארבעים דולר והוא רוצה להעביר לו אותם עוד היום. אז כסף לכרטיס הטיסה כבר היה לנו. כעת היינו צריכים דרכון. חבר אחר אמר שהוא ינסה לגשת למשרד הפנים לראות מה אפשר לעשות. כשהגיע לשם עמדה בכניסה מישהי שנראתה לו כמו עובדת פשוטה מהשורה, הוא סיפר לה על י. שרוצה לנסוע בעוד יומיים לאומן ושאל אותה האם היא יודעת מה אפשר לעשות.

הסיפור מאד נגע לליבה של האשה, שהתברר לאחר מכן שהיא בעצם המנהלת של המרד. היא עשתה את הבלתי אפשרי וארגנה לאחי דרכון באותו היום.

עכשיו לא ידענו מה לעשות עם צו עיכוב היציאה, אבל אחי אמר לי "תראה כמה ניסים כבר ראינו עד עכשיו, אין לי ספק שגם בשדה התעופה יהיו ניסים", וכך הוא הלך עם בטחון שלם שהשם יעזור לו. והנס – קרה. בעמדת הבידוק לא הזכירו לו שום צו יציאה, אחי עבר לשלום, עלה על המטוס וזכה לראש השנה חרדי על כל פרטיו ודקדוקיו, ועוד באומן!

אחרי שהוא ראה את סידרת הניסים שנעשו לו החליט בלב שלם לחזור בתשובה ולבנות מחדש את חייו כחרדי, וכל זאת בעקבות אותו שיר שחולל מהפכה אמיתית בנפשו..." 

קרדיט: הקלדה שלמה מאיר

באדיבות מגזין "משפחה"

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
נתב"ג: מתחילים לשלם פיקדון על העגלות
חדשות תעופה
הנוסעים לאומן וכלל ציבור הנוסעים שיעברו בנתב"ג יצטרכו לשלם פיקדון עבור השימוש בעגלות
ליקוטי מוהר"ן מהדורת גור
חדשות ברסלב
יצא לאור הספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן במהדורה חדשה בהוצאת הרב ישראל מנחם אלתר שליט"א בנו של האדמו"ר מגור
בלבנון הוצתה האש
מענין בברסלב
בשיחה עם 'ניצוצות' מגולל הרב אליעזר ברוידא את סיפור חייו, על פעולותיו הסודיות מעבר לקווי האויב, על ההבטחה שנתן לקב"ה ו
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
אתרי ברסלב
  • אגודת אהלי צדיקים אהלי צדיקים
  • אתר צילומים אתר צילומים
  • שער ברסלב שער ברסלב
  • כולל חצות כולל חצות
  • מוסדות ברסלב מוסדות ברסלב

קישורים לאתרי ברסלב

ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת אתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר