כינוס רבנים היסטורי באולמי תמיר בירושלים, להכרזת מלחמה בגזירת הגיוס, בין השאר נשאו דברים בכינוס כ"ק מרן הגאב"ד ירושלים רבי יצחק טוביה ווייס שליט"א, והגה"צ המשפיע רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א מנהיג קהילת ברסלב.

אסיפת הרבנים צילום: באדיבות המצלם
מאת מערכת "אומן שלום" | פורסם: כ"א אלול תשע"ד שתף

מאות ראשי ישיבות, רבנים, אדמורי"ם, מנהיגי קהילות הקודש מכל העדות והחוגים, בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, הגיעו לכינוס היסטורי באולמי תמיר בירושלים, להכרזת מלחמה בגזירת הגיוס, ולאסור את ההתייצבות בלשכת הגיוס של הבחורים והאברכים, הן לדיחוי והן לפטור.

בין השאר נשאו דברים בכינוס כ"ק מרן הגאב"ד ירושלים רבי יצחק טוביה ווייס שליט"א, והגה"צ המשפיע רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א מנהיג קהילת ברסלב.

מרן גאב"ד ירושלים שליט"א הגאון רבי יצחק טוביה ווייס שליט"א, הזכיר בדבריו את דברי רשכבה"ג מרן הגאון רבי חיים עוזר גרודז'נסקי זצוק"ל, בהקדמה לספרו שו"ת אחיעזר, "ביחוד עלינו לשים לב לחזק את הישיבות הקטנות והגדולות מבצר היהדות מדור דור, אשר משם יצאה תורה והוראה לכלל ישראל, והאירו את חשכת הגולה, וגם עתה הישיבות בפולין ובליטא ועד הינם מרכז רוחני וכמגדל המאיר לכלל ישראל, התלמידים המצויינים השוקדים על התורה במסירות נפש, הם הם חלוצי האומה וגיבורי הרוח, המשואות המפיצות אורה בכל מקום, ועל ידם תיבנה ותכונן כנסת ישראל, ואם נלך בכח זה, לחזק התורה והמצווה, נקווה כי יצלח לנו לגדור את הפרצות, ולהמשיך את קדושת ישראל בכל צביונו וטהרתו כמאז ומעולם, ולהגדיל תורה ולהאדירה, וד' ימהר לרווחתנו ולשיבתנו, ויקבץ נפוצותינו מארבע כנפות הארץ, כי מציון תצא תורה ודבר ד' מירושלים'.

הגאב"ד שליט"א המשיך, כי "מדברי הגרח"ע רואים אנו, כי זוהי הדרך להמשך נצחיות עם ישראל, להמשיך את הישיבות והכוללים, ואכן זכינו שיתקיימו דברי הגרח"ע 'כי מציון תצה תורה ודבר ד' מירושלים', שהוקמו כאן בארץ ישראל מקומות התורה לתפארת, ועכשיו רוצים הרשעים לעקור זאת, וזהו לא מפני שהם רוצים חיילים לצבא, לא שהם חושבים שבני היהדות החרדית הם הגיבורים שנזקקים לצבא, אלא הם רוצים לעקור תורה מישראל."

"ולכן כבר יצא הפסק מהבד"ץ וגדולי ישראל, שלא להתייצב כלל בלשכת הגיוס, אפילו לא בשביל פטור, ושמעתי בעצמי מבחורי ישיבות רבים, שהיו שם, שאפילו שיצאו מהלשכת גיוס עם פטור, אבל מה עברו שם לפני כן, איזו פריצות וטומאה ופיתויים, שהם מכניסים בכוונה, לפעמים 6-7 שעות. ואפילו אלו שנמצאים בגיל שמגיע להם מראש פטור חוק פטור, הם לא מסכימים בשום אופן לשלוח להם את הפטור הביתה, אלא קודם שיבואו ללשכת גיוס, ושם יקבלו את הפטור, וזאת בשביל לנסות ולשכנע אותם.

התאספנו כאן להציל את התורה הקדושה ב"ה נמצאים כאן כ"כ הרבה רבנים ומרביצי תורה, וכולם יורו לתלמידיהם שלא להתייצב כלל בלשכות הגיוס, ובזה נקיים ונחזק את הישיבות ומוסדות התורה, כדברי הגרח"ע, ונזכה לביאת גואל במהרה בימינו אמן."

בין היתר השתתפו בכינוס:

כ"ק מרן הגאב"ד ירושלים רבי יצחק טוביה ווייס שליט"א

הגה"צ רבי  יעקב מאיר שכטר  שליט"א מנהיג קהילת ברסלב

הגה"צ המקובל רבי  יצחק מאיר מורגנשטרן  שליט"א


דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר