היום ראש חודש אב חל היארצייט של הרה"ק רבי אהרן ב"ר משה זצ"ל, המכונה "הרב מברסלב" מתלמידיו הקרובים ביותר של רבי נחמן מברסלב זיע"א ואחד מהעדים על 'התיקון הכללי' - נפטר א' אב תר"ה

בית הקברות בעיר ברסלב בו טמון רבי אהרן מברסלב  
מאת: מערכת "אומן שלום" | פורסם: א' אב תשע"ז שתף

א' אב חל היארצייט של רבי אהרן מברסלב זצ"ל המכונה "הרב מברסלב".

ר' אהרן היה מתלמידיו הקרובים ביותר של רבי נחמן מברסלב זיע"א, והיה אחד מהעדים שרבי נחמן העמיד בעת שגילה את 'התיקון הכללי' בפני שני העדים הלא הם ר' אהרן ור' נפתלי זצ"ל, זכה ורבינו גילה לר' אהרן מברסלב ור' נפתלי לראשונה את ענין התיקון הכללי, רבינו קרא אליו את ר' נפתלי ואת ר' אהרן וגילה להם את המזמורים של התיקון הכללי: "טז, לב, מא, מב, נט, עז, צ, קה, קלז, קנ" וכך אמר להם: "היות ובענין זה נלכדים בוודאי שלשה חלקי עולם, אני לוקח אתכם לעדות, ותדעו, שאלו היו"ד קפיטל (פרקים) תהלים מועילים מאד מאד... מי שיאמר באותו היום אלו העשרה קפיטיל תהלים, בוודאי יתקן בזה מאוד מאוד, וכמה וכמה צדיקים גדולים שרצו לעמוד על ענין זה ונתייגעו למצוא לזה תיקון גמור... וקצתם התחילו לידע קצת בענין תיקון זה ונסתלקו לעולמם באמצע עסקם בזה ולא גמרו, ולי עזר השם יתברך, שזכיתי לעמוד על זה בשלימות... ומי שילך למקווה ואחר כך יאמרם - מה טוב, אך אפילו אם הוא אנוס שאי אפשר לטבול... אף על פי כן, אם יאמרם, אשרי לו, כי הם תיקון גדול מאד".

עוד הבטיח בנוכחות שני העדים הללו: כי "כשיבואו על קברי ויתנו פרוטה לצדקה בעבורי (רצונו לומר: בעבור הזכרת נשמתו הקדושה, כנהוג) ויאמרו אלו העשרה קפיטל תהלים הנרשמים אצלנו בשביל תיקון למקרה לילה רח"ל, אז יניח רבינו עצמו לאורך ולרוחב, ובוודאי יושיע לזה האדם. ואמר, שבהפאות יוציא אותו מהגיהנם, אפילו אם יהיה אותו האדם איך שיהיה, אפילו אם עבר מה שעבר, רק מעתה יקבל על עצמו שלא ישוב לאוולתו חס וחלילה".

רבינו זיע"א צפה ברוח קודשו בגדולתו של רבי אהרן ורצה מאוד שיהפוך ויהיה לתלמידו, פעם ראה רבינו את ר' אהרן טובל במקווה ואמר לתלמידיו: "הוא טבל יפה, כשיתקרב אלי הוא יטבול יפה יותר".

בעת שרבינו התגורר בעיר מדוודיבקא הגיע ר' אהרן לביקור אצל דודו אשר התגורר סמוך לבית רבינו, כשהגיע לבית דודו, שלח רבינו אנשים לקרוא לו. רבי אהרן הגיע מיד לבית רבינו וכשנכנס נתן את ידו לשלום, רבינו תפס את ידו אחז בה כמה רגעים ואמר לו: "ידך קרה מאוד. אמנם אתה בא מנסיעה, אולם שמעתי שאתה רב וחכם גדול, ואם כן, היה עליך לחמם הידיים, כי עיקר החכמה מהידיים. בפרט שמסתמא הסמיכך אביך, ששמו משה, ויקוים בך 'כי סמך משה את ידיו עליו'".

 

דווח הדפס שתף
הוסף תגובה
comments powered by Disqus
כתבות נוספות
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר