גם בעת הזאת אשר עליה נאמר “ואנכי הסתר אסתיר פני ביום ההוא”, אנו עדים לתופעה נרחבת אשר תופסת תאוצה מדי שנה, הלא היא התופעה הגוברת והולכת של הוצאת הכרוז על עניין הראש השנה אצל רבינו הקדוש והנורא בעיר אומן, וכלשונו הקדוש: “הראש השנה שלי עולה על הכל”

מאת: "נחלי נצח" | פורסם: ל' אב תשע"ד שתף
גודל כתב:

גם בעת הזאת אשר עליה נאמר ”ואנכי הסתר אסתיר פני ביום ההוא“, אנו עדים לתופעה נרחבת אשר תופסת תאוצה מדי שנה, הלא היא התופעה הגוברת והולכת של הוצאת הכרוז על עניין הראש השנה אצל רבינו הקדוש והנורא בעיר אומן, וכלשונו הקדוש: ”הראש השנה שלי עולה על הכל. והיה פלא אצלי, מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי, ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אליי שיהיו כולם על ראש השנה – איש לא יעדר, כי כל עניין שלי הוא רק ראש השנה. והזהיר לעשות כרוז, שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו - יהיה על ראש השנה אצלו, לא יחסר איש! ומי שזוכה להיות על ראש השנה, ראוי לו לשמוח מאוד מאוד!“.

מוצאים אנו בימים אלו במקומות שונים, צמתים מרכזיים ומקומות הומי אדם ברחבי הארץ, בהם נתלים כרוזים מיוחדים על עניין ראש השנה, וכפי שתחזה עיניהם של רבים מעמי הארץ אשר יעידו כי גם בחוצות ויליאמסבורג תלו חסידי ברסלב, באמצעות מנוף ענק, על אחד הבניינים בצירים המרכזיים שלט בגודל ענק עם הכרוז שציוה רבינו הקדוש. הכרוז פונה בשפת האידיש אל כלל תושבי האזור בחשיבות הנסיעה לאומן לימי ראש השנה הקרבים ובאים.

עדים אנו אף למניינים חדשים בנוסחים שונים המתקיימים בשנים האחרונות באומן, בנוסח ויז‘ניץ ובנוסח חב“ד ועוד, נוסף על המניינים הקבועים המשתייכים לעדות התימנים, הספרדים והאשכנזים וכו‘.

הגיע אלינו סיפור שהתרחש בתקופה האחרונה, מכוחו של ”הרופא הגדול“, ומעשה שהיה כך היה:בפנים חתומות נכנס הרופא הבכיר, מנהל המחלקה, ובקול חתום וקר הוא פונה למנחם: ”תוצאות הבדיקה האחרונה לא מבשרות טוב, וזה בלשון המעטה. בבדיקות ובצילומים האחרונים שעשינו התברר מעל כל ספק כי קיים גידול מסוכן בראש, ששלח גרורות לכל מקום, ואין כבר מה לעשות. תתחיל להיפרד מבני המשפחה, כי על פי הספר וכללי הרפואה נותרו לך חודשים ספורים לחיות“.

מנחם ישב המום. הוא לא הצליח להוציא הגה מפיו, אפילו הדמעות סרבו לרדת מעיניו. רק לפני כמה ימים, כשהרגיש מחושי ראש, בא לבדיקה שגרתית בבית החולים. מנחם לא ציפה לבשורות שכאלו, ועל ראשו התנפצו דבריו של הרופא כאלפי קורנסים.לאחר שעה ארוכה, כשנרגע מעט, יצא מנחם מבית החולים, ותוך כדי הילוכו החוצה גמלה בליבו ההחלטה: ”יש לי חבר ש‘משגע‘ אותי כל שנה ’בוא לאומן! תראה ישועות! תקבל תיקונים!‘, ובכל פעם אני דוחה אותו בתירוצים שונים. עכשיו החלטתי - כשלא נשארה לי עוד תקווה, ואולי זו חלילה התקווה האחרונה... אני נוסע לאומן“.

יומיים בלבד לאחר ה“פגישה“ עם הרופא נכנס מנחם ברגלים כושלות ל“רופא הגדול“. מיד כשנכנס התפרץ מנחם בבכי סוער. ראשו נפל על הציון הקדוש ודמעותיו החמות ניגרו ונספגו בפרוכת שעל הציון. לא היה בציון הקדוש מי שהיה יכול להסתיר את התרגשותו ודמעותיו נוכח בכיו הסוער והתייפחויותיו הנוגות.כך עמד לו מנחם שעה ארוכה בתפילה ובתחנונים. לפתע הרים את ראשו. פניו לא היו אותן הפנים. דוק של שמחה היה נסוך עליו. הוא ניגב את הדמעות, אחר קרא ואמר: ”אני מרגיש שאני כבר יכול לחזור! אני את שלי עשיתי!“. כל הדרך חזרה לארץ היה שרוי מנחם בשמחה גדולה, שהוא עצמו לא היה יכול להסביר את פישרה.

שלושה ימים לאחר שנחת בארץ ניגש מנחם לבדיקות חוזרות. לאחר כמה שעות קרא לו הרופא למשרדו. פני הרופא לא נראו כמו בפגישתם הראשונה. הוא היה מעט מבולבל והמום, ובגמגום קל הוא פנה למנחם ואמר: ”אני לא יודע מה קרה. אני לא יודע איפה הטעות. אבל הגידול נעלם!“.מאז מנחם לא מוותר, ומקפיד להגיע בכל שנה, כפי שציווה לו ”הרופא הגדול“ והמופלא, לעלות לאומן על ראש השנה.

יש לכם סיפורי ניסים על אומן? שתפו אותנו ונפרסם. פרסם סיפור

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר